- Młodzieżowa Rada Miasta Nowy Targ wybrała prezydium
- Wybrano nowego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej
- Radny Maciej Wojak znalazł zatrudnienie w Zakopiańskim Centrum Kultury
Maria Gąsienica – Chmiel – skarbnik przedstawiła stan funduszy, które, mimo większych wydatków związanych z obchodami 30-lecia TOnZ na końcu roku 2015 nie zostały uszczuplone, a wręcz są na plusie, co świadczy to o dobrym gospodarowaniu zasobami Towarzystwa.
Komisja Rewizyjna w składzie: Janina Stańco – dawna skarbnik TONZ, Ewa Fortuna – znana artystka i Marek Gronkowski – przewodniczący komisji oceniła pracę Zarządu dobrze. Jako cenniejsze zrealizowane w 2015 r. inicjatywy wskazała: opracowanie koncepcji utworzenia Muzeum Sportów Zimowych w budynku dawnej szkoły muzycznej i udział w pracach nad projektem uchwały o Parku Kulturowym Krupówki.
Za inne ważne sprawy godne odnotowania uznała: ratowanie malowideł ściennych Władysława Trebuni -Tutki w zagrożonym budynku dawnej Spółdzielni Pracy Budimat w Suchem oraz projekt inwentaryzacji i dokumentacji sprzętu sportowego Mieczysława Króla – Łęgowskiego.
Prezesem Towarzystwa ponownie została Agata Nowakowska-Wolak, która przyznała, iż chciałaby zrezygnować z tej funkcji, gdyż czuje się bardzo obciążona wieloletnim wysiłkiem, pracą zawodową, liczną rodziną a także zniechęcona małą skutecznością działań, które często przypominają „walkę z wiatrakami”.
Do Zarządu wybrani zostali również: Marta Wesołowska, Regina Mrowca-Kenar, Kinga Królikowska, Maria Gąsienica-Chmiel i Mariusz Koperski. Tym samym w Zarządzie pojawiły się trzy nowe osoby napawające nadzieją na dobrą współpracę.
Skład Komisji Rewizyjnej pozostał bez zmian.
Wybrano także reprezentantów na Walny Zjazd Delegatów TOnZ , który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Oddział Podhalański reprezentować będą: Agata Wolak i Mariusz Koperski.
Zastępować ich będą w razie potrzeby: Regina Mrowca Kenar i Maria Gąsienica-Chmiel.
Jako ważne pierwsze zadania wyznaczono: utworzenie cyfrowej bazy dokumentacji – poprzez zgranie ich na dysk zewnętrzny, usystematyzowanie tych dokumentów, postaranie się o lokal na biuro i siedzibę własną TOnZ a także utworzenie strony internetowej.
Kolejnym krokiem będzie kontynuacja podjętej już w 2014 r. interwencji w sprawie niszczejących Stacji Trafo – budynków zaprojektowanych w 1919 r. przez Eugeniusza Wesołowskiego, stanowiących niezwykły unikatowy relikt architektury technicznej z początku XX w.
oprac. pk/ źródło: TOnZ w Zakopanem, zdjęcia Piotr Korczak