Talent w służbie dobra - wernisaż malarstwa Aleksandry Bielak (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
14.04.2016, 10:05 | czytano: 2412

Talent w służbie dobra - wernisaż malarstwa Aleksandry Bielak (zdjęcia)

NOWY TARG. “W tym mieście Bóg rozdaje talenty bardzo obficie” - stwierdził podczas wczorajszego wernisażu w "Ruczaju" Krzysztof Kabat, odnosząc swoje słowa do kolejnej uzdolnionej artystki, która zaprezentowała swoje prace w restauracji przy ul. Ludźmierskiej - Aleksandra Bielak.

Krzysztof Kabat - artysta i nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2 - jest jednym z pierwszych nauczycieli, a zarazem mentorem młodej artystki Podczas wystawy nie krył dumy ze swojej utalentowanej uczennicy.

Artystka jest studentką II roku na ASP w Krakowie na wydziale Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki. Pochodzi z Nowego Targu. Na swoim koncie ma już kilka wystaw autorskich. Ta jest dla niej szczególna, bo pierwsza w rodzinnym mieście.

Głównym tematem jej obrazów olejnych są pejzaże i martwa natura.

Wernisaż uświetnił swoim minirecitalem ojciec malarki - Ryszard Bielak.

Organizatorem cyklicznego spotkania była Fundacja im. Adama Worwy. Każdy prezentujący tu swoje prace artysta przekazuje jeden z obrazów na rzecz chorych - podopiecznych Fundacji, bo - jak podkreśla Alicja Chodorowicz, prezes Fundacji: "Skupiamy wokół siebie nie tylko osoby, które są utalentowane, ale także i dobre, które chcą pomagać innym. I taką osobą jest właśnie nasza Oleńka".

tek/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas