Zakopane już oficjalnie na trasie 73. Tour de Pologne - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
13.06.2016, 18:12 | czytano: 3640

Zakopane już oficjalnie na trasie 73. Tour de Pologne

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang podpisali umowę o współpracy przy organizacji 5 odcinka 73. Tour de Pologne UCI World Tour.

Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 16 lipca 73. Tour de Pologne wjedzie w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki. Najtrudniejszy jej fragment to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Finisz tradycyjnie odbędzie się pod Wielką Krokwią.

- Jesteśmy do etapu Wieliczka – Zakopane bardzo dobrze przygotowani. Mamy już spore doświadczenie. Nasze służby i urzędnicy mają już łatwiej, bo co roku współpracują przy tej imprezie z organizatorami, policją i z mieszkańcami. Cieszymy się, że znów wspólnie będziemy mogli przeżywać to wspaniałe kolarskie święto – mówił burmistrz Leszek Dorula, dziękując jednocześnie Czesławowi Langowi za dobrą współpracę.

- Tour de Pologne jest organizowane na najwyższym poziomie sportowym, takim samym jak Tour de France i Giro de Italia. Natomiast ważne jest, że tym sportowym emocjom towarzyszy promocja Polski. Pokazujemy najpiękniejsze zakątki naszego kraju, a Zakopane jest wśród nich z pewnością perełką. Bardzo zależy nam, by tu być. Wyścig kolarski jest imprezą otwartą, przyciąga tłumy kibiców. Każdego zapraszamy do zabawy. To jest siła tego wydarzenia i to wspaniale widać w Zakopanem – podkreślał Czesław Lang. Zapraszał on także najmłodszych na organizowane 16 lipca w Zakopanem zawody Nutella Mini Tour de Pologne oraz historyczny start pierwszej edycji Tour de Pologne dla kobiet, który odbędzie się 19 lipca również w Zakopanem.

Organizatorzy we wspólne przeżywanie kolarskiego święta pod Tatrami chcą włączyć zarówno turystów, jak i mieszkańców. To dzięki ich zaangażowaniu nie tylko meta pod Wielką Krokwią, ale całe miasto będzie wyglądać wyjątkowo. - Miasto Zakopane po raz pierwszy weźmie udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. Postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Zakopanego do wspólnej zabawy w udekorowanie swoich posesji, witryn sklepowych i ulic. Czekamy na ich inicjatywę i pomysły. Będziemy oceniani i mam nadzieję, że wygramy. Chcemy w tym pomóc mieszkańcom. Przygotowujemy specjalne materiały do dekoracji domów, a także gadżety dla turystów. Planujemy też event na Równi Krupowej, który będzie transmitowany przez helikopter – poinformowała dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.

W zakopiańskich centrach informacji turystycznej już od 20 czerwca można zgłaszać chęć udziału w zabawie. Na jej uczestników będą czekały nie tylko materiały dekoracyjne związane z Tour de Pologne, ale także bilety na jeden wybrany koncert Hej Fest.

Źródło: organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
.14:52, 14 czerwca 2016
@ qwerty
A miasto skąd ma kasę jak nie z naszych podatków i to nie małych? Państwo doi nas wszędzie, podatki podatków od podatków a później państwo decyduje na co wydawać nasze pieniądze. Niekoniecznie wydaje tak jakbyśmy chcieli. Bo najgorzej i najmniej efektywnie wydaje się nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby
cyklista14:18, 14 czerwca 2016
quwerty,grzecznie zapytałem a ty chamie jak nie masz nic do powiedzenia nikomu nie ubliżaj ,o.k.
europodatnik09:07, 14 czerwca 2016
Burmistrz się cieszy, bo sam nie musi promować miasta, robią to obcy. Władza wydaj tylko pieniądze z budżetu na bzdety Langa, który omamił okolicznych włodarzy i zarabia śpiewająco na ich naiwności. Radni przyklaskują,. cieniasy bezradne NIC nie potrafią dać od siebie i zadowala ich branie diet.
Zapytajcie chociaż raz mieszkańców, czy w ogóle chcą tutaj kolejnego paraliżu powiatu?
Z władzą rozmawia się jak z koniem, więc dalej nic nowego nie będzie.
qwerty07:52, 14 czerwca 2016
do cyklista

A h... cie to obchodzi ile, z twojej prywatnej kieszeni na pewno nic więc się nie interesuj.
Rozczarowany22:13, 13 czerwca 2016
Nt - smiechu warte wiekkie miasto z liczbymi sciezkami rowerowymi (jeden z mozliwych kierunkow rozwoju) a nie umie sciagnac choc garstki mieszkancow na wyscigi rowe ktore sie ostatnio u nas odbyly na jednym moze 15 kibicow (zapalrncow) a na drugim ok 40 osob (malopolski wyscig gorski)
Ja sie pytam gdzie jest promocja nowego targu dlaczego malo kto wie o takich wydarzeniach kto jest za to odpowiedzialny
I panie burmistrzu nie wstyd byko panu wreczac nagrod przy tak nielicznym gronie - wezcie sie w koncu do roboty
cyklista20:08, 13 czerwca 2016
Ile ? Najważniejsze pytanie ile znowu dopłaci Zakopane do tej imprezy p.Langa ???
STAŚ19:40, 13 czerwca 2016
A co, z Nowym Targiem?!! Może wypada promować królewskie Miasto!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas