Środa, 20 listopad 2019, Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
13.06.2016, 22:03 | czytano: 1378

Rowerowe święto w centrum Zakopanego - Joy Ride Zako Days

zdj. Piotr Staroń

Zawody w 5 dyscyplinach rowerowych, przejazd Podhalańskiej masy krytycznej, pokazy niesamowitych skoków, targi rowerowe i konkurencje dla najmłodszych – podczas 3’dniowego święta rowerzystów w sercu Zakopanego. Wydarzeniu patronuje Podhale24.

Od 24 czerwca aż do 26’stego Joy Ride’owe miasteczko wypełnią namioty czołowych firm rowerowych, tuż obok nich powstanie rowerowe przedszkole, a w jego ramach odbędzie się kilka mini dyscyplin specjalnie dla dzieciaków. Jak mówi organizator Szymon Syrzistie „oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom”. „Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazje. Zawiera elementy pump tracka, pochylni i band – dzięki niemu dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalnej” – dodaje Syrzistie. W samym miasteczku znajdzie się również tor do pumptracka skonstruowany przez BT Project oraz mobilna skocznia rowerowa. To na niej odbędzie się niesamowity show z czołówką Polskich zawodników w roli głównej. Najpierw zaprezentują publiczności wszystkie podstawowe ewolucje, następnie spróbują wykonać synchroniczne salto w tył, a wieczorem zawalczą o zwycięstwo w konkurencji „best trick”.

5 DYSCYPLIN DLA KAŻDEGO
Oczywiście oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod samiućkimi Tatrami odbędzie się poważna rywalizacja sportowa. Przez trzy dni odbędą się zawody w 5 konkurencjach takich jak:
- Kellys Enduro – z festiwalowego miasteczka ruszą endurowcy na lokalne odcinki specjalne przypominające łatwiejsze wersje tras zjazdowych.
- Karcher Pumptrack – na wąskim i pełnym muld torze zawodnicy sprawdzą, kto potrafi pokonać go najszybciej – oczywiście bez pedałowania!
- Cyklokarpaty Maraton – znany cykl maratonów zawita do zimowej stolicy Tatr, gdzie zawodnicy ruszą w kilkunastokilometrową trasę, która widokowo nie ma sobie mocnych.
- Bike Sprint – krótkodystansowy wyścig na trasie o dużym przewyższeniu
- Kids Race – darmowe zawody dla najmłodszych na prostej kilkusetmetrowej pętli. Tutaj każdy wygrywa!

MASA KRYTYCZNA NA PODHALU
Masa Krytyczna to wspólny przejazd rowerowy najważniejszymi ulicami Zakopanego. Do pokonania będzie 11 kilometrów łatwej trasy, a cel „masy” niezmiennie pozostaje ten sam – pokazać ilu rowerzystów ma Zakopane!
Więcej informacji znajduje się na stronie ZakoDays.pl, a projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.

PRZYJACIELE FESTIWALU
Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Samanta, Fox, Kärcher, Mitko
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy

mat. prasowy
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij