Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
15.08.2016, 20:36 | czytano: 1992

Gorce Ultra Trial za nami (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska pieniny24.pl

Podczas sierpniowego długiego weekendu, Gorcami zawładnęli biegacze górscy. W sobotę i niedzielę, w ramach imprezy Gorce Ultra Trial, odbyły się trzy biegi, na dystansach 20, 40 i 80 km. Po drodze do zaliczenia były cztery podstawowe i najbardziej niezwykłe gorczańskie szczyty: Lubań, Turbacz, Kudłoń i Gorc.

Jak mówili sami zawodnicy, trasa momentami nie była łatwa, ale widoki rekompensowały trudy biegu. Natomiast sama impreza była profesjonalnie przygotowana, a trasy biegowe wyznaczone czytelnie.

W sobotę od 5 rano zmagano się z dystansami 40 i 80 km. Na krótszej trasie pierwszy był Artur Jabłoński, drugi Jędrzej Josypienko, a trzecia Katarzyna Winiarska. Natomiast w morderczym 80-kilometrowym biegu zwyciężył Artur Baran, przed Krzysztofem Lisakiem i Waldemarem Pitalą. Najlepszą kobietą była Małgorzata Kabat, która na mecie pojawiła się dziewiętnasta.

W niedzielnym biegu pierwszy był Vit Oteurel, a niedługo po nim na metę przybiegli Michał Sedlak i Jacek Gardener. Najlepszą kobietą na tym dystansie była Danuta Woszczek.

Zawodników przebiegających przez linię mety wraz z organizatorami witał proboszcz parafii Ochotnica Górna ksiądz dr Stanisław Kowalik. Na twarzach wszystkich startujących, mimo zmęczenia, widać było uśmiech i szczęście.

- Każdy, kto dotrze na metę, ma zaliczona całe Gorce – żartowali organizatorzy.

Joanna Dziubińska pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij