Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
11°
Wiatr: 15.624 km/h Wilgotność: 74 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
02.09.2016, 16:46 | czytano: 1555

Bieg po oddech z Justyną Kowalczyk

Ponad 500 osób potwierdziło swój udział w „Biegu po Oddech”, który odbędzie się 4 września w Zakopanem.

Impreza ma szansę stać się jednym z większych wydarzeń biegowych odbywających się w Zakopanem w ostatnich latach. Na starcie stanie między innymi Justyna Kowalczyk, która od lat wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Dochód z imprezy będzie przekazany na rzecz podopiecznych PTWM.

„Bieg po oddech” jest pierwszym wydarzeniem sportowym o zasięgu ogólnopolskim organizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM). Celem imprezy jest promowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu codziennej fizjoterapii chorych oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce.

Pięciokilometrowa trasa biegu, wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Bieg otrzymał jednogwiazdkowy certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i został wpisany do Zakopiańskiej Ligi Biegowej.

Swój udział w imprezie zapowiedziała Justyna Kowalczyk - najlepsza polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska - która zachęca wszystkich do startu w Zakopanem i niesienia pomocy chorym w ich walce o każdy oddech. Swoją obecność zadeklarował również Andrzej Bargiel - skialpinista, biegacz górski i himalaista, świeżo upieczony rekordzista i zdobywca tytułu Śnieżnej Pantery.

Patronat nad „Biegiem po Oddech” objęli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz Justyna Kowalczyk. Współorganizatorami imprezy są Urząd Miasta Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank. Sponsorem Złotym został Blachotrapez Sp. z o.o, a Sponsorem Brązowym - WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

W dniu Biegu odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Na wszystkich chętnych będzie czekała strefa sportów z zumbą i nordic walking, ścianka wspinaczkowa Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy mukolinkowy kiermasz zabawek. Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa z Zakopanem uruchomi także punkt krwiodawstwa. W Biurze Zawodów mieszczącym się na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem będzie można oddać krew dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Podhala.

W pomoc chorym na mukowiscydozę zaangażowało się wiele instytucji, w tym Polskie Koleje Linowe, TOPR, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, Polska Federacja Nordic Walking czy szkółka Fitness pod Tatrami.

Źródło: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas