Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Czarny Dunajec i okolice
Fog
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 89
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.09.2016, 22:43 | czytano: 2741

Gospodynie na wycieczce (zdjęcia)

Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Nowy Targ: Łopusznej, Krempach, Gronkowa, Harklowej, Dursztyna, Rogoźnika, Nowej Białej, Krauszowa, Obidowej, Dębna, Morawczyny oraz Ostrowska, wzięły udział w wycieczce organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Celem wycieczki był Zamek w Łańcucie, Przemyśl oraz Kalwaria Pacławska.

Sama wycieczka była swego rodzaju wyróżnieniem i nagrodą za cały rok pracy Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz promocji regionu oraz nowotarskiej gminy. Wspólny wyjazd miał również zintegrować panie należące do KGW z różnych miejscowości gminy oraz był okazją do odpoczynku i oderwania się na chwile od codziennych obowiązków.

Pierwszym punktem wycieczki, której pilotowała Józefa Kuchta, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, był Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Panie zwiedziły komnaty zamkowe, wozownie, oranżerię oraz przepiękny przyzamkowy park. Następnie udały się do Przemyśla, gdzie wraz z przewodnikiem odwiedziły Katedrę Greckokatolicką oraz Katedrę Rzymskokatolicką, w której obejrzały katedralne krypty. Przy pomniku słynnego Wojaka Szwejka usłyszały bardzo ciekawą historię miasta Przemyśla. Ostatnim punktem tegorocznej wycieczki była Kalwaria Pacławska, w której jeden z tamtejszych zakonników opowiedział historię Sanktuarium oraz cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Cała wycieczka oraz podróż autokarem przebiegła w bardzo miłej atmosferze o czym świadczyć mogą śpiewy zarówno religijne, regionalne oraz biesiadne, które towarzyszyły całą drogę powrotną. Gaździny zmęczone, ale bardzo zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domów późno w nocy i już deklarowały chęć wyjazdu na przyszłoroczną wycieczkę.

Źródło: GOK Łopuszna
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ziorac11:13, 27 września 2016
świetny pomysł:)
dobry pomysł07:45, 22 września 2016
Brawo dla gospodyń
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij