Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Zakopane
Clouds
-6°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
116 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
90 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 58 | 116 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
24.10.2016, 09:10 | czytano: 2016

Sprawdzian Integracyjny dla osób niepełnosprawnych

Ponad 40 sportowców, dzieci oraz dorosłych z niepełnosprawnością z Gminy Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego i Gminy Nowy Targ wzięło udział w trzeciej edycji Sprawdzianu Sportowego HANDICAP 2016, zorganizowanego hali COS - OPO Zakopane.

Testy sportowe są organizowane od 3 lat przez Fundację HANDICAP Zakopane, w celu obserwacji i ewaluacji postępów sportowców z niepełnosprawnością, którzy regularnie biorą udział w treningach. Testy zostały opracowane i adaptowane przez trenerów Fundacji HANDICAP Zakopane.

Po wspólnej rozgrzewce każdy sportowiec miał do wykonania 10 różnych ćwiczeń z pomiarem czasu lub odległości.

Przy gorącym dopingu kibiców, sportowcy w każdej próbie dawali z siebie wszystko, co skutkowało poprawą osobistych wyników z poprzednich lat.

III edycja Sprawdzianu HANDICAP uwidoczniła postępy, jakie robią sportowcy z niepełnosprawnością dzięki regularnemu uczestnictwu w treningach sportowych.

Po zakończeniu testów dla zmęczonych sportowców był mały poczęstunek a po nim ceremonia zakończenia. Swoją obecnością zaszczyciła sportowców, Inspektor zakopiańskiego Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, Bernardeta Wrocławiak. Przedstawicielka UM Zakopane pogratulowała waleczności i wytrwałości naszym Sportowcom i wręczyła wszystkim medale i dyplomy. Na każdym dyplomie sportowcy mają wpisane uzyskane w bieżącym roku wyniki, tak więc uczestnicy wszystkich trzech edycji mają już spory materiał do analizy swoich postępów.

Prezes Fundacji HANDICAP Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz pogratulowała wszystkim Sportowcom i podziękowała Trenerom, Rodzicom, Opiekunom, Wolontariuszom, Darczyńcom i Sponsorom za niezawodne wsparcie. Przedstawiła też najbliższe plany sportowe, organizacyjne i administracyjne Fundacji.

Działania Fundacji HANDICAP Zakopane na rzecz sportu dla osób z niepełnosprawnością wspiera Miasto Gmina Zakopane i Gmina Nowy Targ.

źródło: Fundacja HANDICAP Zakopane
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas