Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.11.2016, 17:30 | czytano: 962

Pełnosprawni przez Sport- start projektu BO Małopolski w Powiecie Tatrzańskim

Rozstrzygnięto konkurs na realizację projektu Budżetu Obywatelskiego Małopolski 2016-2017 pt. "PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT". Dotację w wysokości 100 000 zł otrzyma Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

Projekt polega na aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego, poprzez włączanie do regularnego treningu i rywalizacji sportowej.

Celem zadania jest wytworzenie nawyku regularnego podejmowania aktywności sportowej, integracja i poprawa kondycji fizycznej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Zadanie rozpocznie się w połowie listopada 2016, a zakończy w grudniu 2017 r. Obejmie co najmniej 40 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, którzy nieodpłatnie trenować będą na obiektach sportowych w Zakopanem. Treningi prowadzone będą przez trenerów z doświadczeniem w pracy sportowej z niepełnosprawnymi, a obejmować będą naukę podstawowych elementów sportów letnich i zimowych. Uczestnicy będą mogli ćwiczyć jazdę na nartach, na rowerach, bieganie na biegówkach, grę w tenisa, siatkówkę, badmintona, koszykówkę, gimnastykę, nordic walking i inne. Intensywność i rodzaj treningów adaptowane będą do możliwości uczestników. Sportowcy projektu uczestniczyć będą w wybranych zawodach i imprezach otwartych, integracyjnych lub specjalnych w Zakopanem.

Uczestnikami projektu mogą być dzieci (6-17 lat) oraz dorośli z niepełnosprawnością (18+ lat) z Powiatu Tatrzańskiego (za zgodą ich lekarza prowadzącego).

Zgłoszenia w biurze Fundacji HANDICAP Zakopane, mailowo: handicap@handicap-zakopane.pl lub telefonicznie: 601 993 443.

Więcej informacji o treningach i działaniach Fundacji HANDICAP Zakopane: www.handicap-zakopane.pl

źródło: Fundacja HANDICAP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
BEJU18:52, 8 listopada 2016
brawo! brawo! po stokroć brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij