Senator odwiedził młodzież we Frydmanie - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
08.11.2016, 16:50 | czytano: 2320

Senator odwiedził młodzież we Frydmanie

Senator Rzeczypospolitej Polskiej Jan Hamerski wręczał dziś nagrody uczniom Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha i Gimnazjum we Frydmanie, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie „Obrazki z Sienkiewicza”.

arch. szkoła
arch. szkoła
Organizatorami konkursu był: Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, a dzięki temu pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, wzbogaconych o wartości uniwersalne obecne w twórczości pisarza.
Z organizatorami współpracowali: senatorowie i posłowie, którzy zadeklarowali chęć organizacji konkursu, pracownicy biur senatorskich oraz nauczyciele, opiekunowie dzieci biorących udział w konkursie. Uczniowie na konkurs wykonali prace w trzech dziedzinach: prace plastyczne, literacki i audiowizualne inspirowane twórczością Henryka Sienkiewicza.

Prace konkursowe uczestników oceniane były pod względem staranności opracowania, oryginalności, czytelności nawiązania do twórczości pisarza i wartość pracy jako narzędzia popularyzacji jego twórczości. 

W pierwszym etapie okręgowym wyłoniono aż 8 prac uczniów, które zostały wysłane do Warszawy, uczniowie ci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Warszawy zwiedzać Sejm i Senat oraz będą uczestniczyć w finale konkursu na koszt parlamentarzysty, który wyróżnił ich w etapie okręgowym. Wyróżnione prace plastyczne zostaną wystawione podczas prezentacji w Senacie. Nagrodzeni uczniowie to: Patrycja Iglar, Jan Krzyszkowski, Martyna Pietraszek, Klaudia Gelata, Kamila Nalepka, Beata Dwornicka, Marta Jurgowska, Karolina Jurgowska.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ha ha ha09:11, 9 listopada 2016
Oj ni ma ten Frydman szczęścia do mentorów .Oj nie ma.....
jj17:38, 8 listopada 2016
hahaha jaki ta senator, taz to jasiek
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas