Sobota, 06 marzec 2021, Imieniny: Jordana, Róży, Kolety
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clouds
-2°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clouds
-1°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Clear
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Clouds
-1°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
24.11.2016, 16:00 | czytano: 2767

Honorowi dawcy krwi odznaczeni

W Urzędzie Miejskim w Nowym Targu odbyło się spotkanie na którym podsumowano działalność Klubu HDK (Honorowych Dawców Krwi) „Kropla”.

Mateusz Kapołka z Klubu HDK (Honorowych Dawców Krwi) „Kropla”, które działa w Nowym Targu przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ i informował, że tylko w 2016 roku zebrano już ponad 300 litrów krwi (zostało jeszcze kilka zaplanowanych zbiórek krwi), a od chwili założenia klubu we wrześniu 2013 roku – prawie 1000 litrów.

W szkołach średnich powiatu nowotarskiego, oraz w PPWSZ odbywają się regularnie zbiórki oddawania krwi, w ramach sesji jesiennej i wiosennej. Realizowane są one przez Pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu pod ścisłym nadzorem lekarskim. Niemal co tydzień zbiórka odbywa się w innej placówce oświatowej. Krew oddają uczniowie pełnoletni, zazwyczaj z III i IV klasy.

Podczas spotkania wręczono odznaczenia dla Honorowych Dawców Krwi. Odznaką „Zasłużony dla PCK” III stopnia uhonorowano lek. wet. Mariusza Czaplę, odznaki „Zasłużony dla PCK” IV stopnia otrzymali: Maria Kopeć oraz Anna Bachulska, a Piotr Chachlowski oraz Maciej Kozłecki otrzymali złotą odznakę HDK za oddanie powyżej 18 litrów krwi, srebrną odznaką za oddanie powyżej 12 litrów życiodajnego płynu wyróżniono Marcina Grzymka. Zaś brązową odznakę (za oddanie powyżej 6 litrów krwi) przyjęli: Marta Fatla, oraz Mikołaj Lelito. Dekoracji dokonał przewodniczący Zespołu ds. krwiodawców Małopolskiego PCK p. Dariusz Cieśla.

Skutecznej działalności gratulował organizatorom dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba.

Organizatorzy, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
joniztutela14:10, 27 listopada 2016
Lek. Wet. Czapla ma na imię Mirosław a nie Mariusz :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij