Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 24.408 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
24°
Wiatr: 20.592 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 14.004 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.12.2016, 09:39 | czytano: 2280

Hanka Rybka na małopolskiej scenie (zdjęcia)

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, także w gwarze góralskiej wybrzmiały podczas świątecznego kolędowania z Hanką Rybką w ogrodzie Willi Oksza w Zakopanem. Miejsce nie było przypadkowe. Koncert odbył się bowiem na nowej scenie plenerowej, którą Muzeum Tatrzańskie kupiło dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

Fot. Piotr Korczak
Polskie kolędy w góralskiej aranżacji przeplatane opowieściami o podhalańskich tradycjach kolędowania – w ten sposób udało się zatrzymać święta na Podhalu o jeden dzień dłużej. Wtorkowy wieczór mieszkańcom Zakopanego i gościom umilili: pochodząca z Poronina śpiewaczka Hanka Chowaniec Rybka oraz zespół muzykantów wykonujący tradycyjną góralską muzykę. Z kolei anegdoty o lokalnych tradycjach świątecznych i noworocznych opowiadał Józef Pitoń, najlepszy gawędziarz na Podhalu, tancerz, śpiewak i popularyzator folkloru góralskiego.

Muzeum Tatrzańskie po raz pierwszy zaprezentowało też swój nowy nabytek – mobilną scenę plenerową z nagłośnieniem, oświetleniem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. O zakupie sceny zdecydowali mieszkańcy Podhala, którzy właśnie na to zadanie oddali swój głos podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Małopolski.

***

Projekt „Mobilna scena plenerowa” jest jednym z 46 zwycięskich zadań wybranych do realizacji w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Na wszystkie wybrane przez mieszkańców regionu inicjatywy społeczne samorząd województwa przeznaczył w sumie 6 mln zł.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mieszkaniec gminy NT14:59, 30 grudnia 2016
szkoda tylko że Urząd Marszałkowski nie napisał dzięki komu Muzeum Tatrzańskie ma tę scenę bo samo muzeum nie przełożyło słomy na krzyż w tej sprawie a scena mobilna została zakupiona dzięki działaniom sołtysa i społeczności Harklowej i ich głosom!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas