II Charytatywny turniej piłki nożnej „Łączy nas piłka” w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
08.01.2017, 15:50 | czytano: 2329

II Charytatywny turniej piłki nożnej „Łączy nas piłka” w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

W hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej odbył się charytatywny turniej piłkarski, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację małej Lenki Cholewy, która urodziła się z rzadką wadą nóg.

zdj. Andrzej Habina
zdj. Andrzej Habina
W akcję pomocy zaangażowanych jest wiele szkół z terenu Orawy i nie tylko. W trakcie turnieju zagrało dwanaście seniorskich zespołów piłkarskich. W finale zwycięzcy Wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski, piłkarze Vivy Spajki, pokonali po rzutach karnych zawodników Technicznych 4:3. Trzecie miejsce przypadło drużynie Nauczycieli i przyjaciół.
Początkowo lekarze proponowali rodzicom Lenki nawet amputację nóg, jednak dzięki ich determinacji i pomocy ludzi dobrej woli dziewczynka może dziś chodzić. Dwulatka w ciągu roku przeszła aż sześć trudnych operacji – to jednak nie koniec zmagań o jej zdrowie. Aby mogła odzyskać pełną sprawność, musi poddać się jeszcze trzem poważnym operacjom: w przyszłym roku, za cztery i dziesięć lat. Leczenie wspiera wiele osób, szkół i instytucji.

Na najbliższą operację potrzeba ponad milion złotych, a jej sfinansowanie przez NFZ wciąż stoi pod znakiem zapytania. Rodzice dziewczynki wierzą jednak, że wszystko zakończy się pomyślnie, a ich córka będzie mogła żyć tak jak inne dzieci.

Więcej o małej Lence i jej postępach w rehabilitacji można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.facebook.com/lenkacholewa.

Andrzej Habina
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas