Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
12.02.2017, 19:06 | czytano: 2766

Areną Narciarską w Jaworkach zawładnęli strażacy (zdjęcia)

W Jaworkach odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków w Narciarstwie Alpejski i Snowboardzie. Przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowało ze sobą ponad 200 strażaków-ochotników z całej Polski.

Pierwszego dnia druhowie startowali w konkurencji indywidualnej - slalomie gigancie, natomiast drugiego dnia w konkurencji drużynowej - jeździe z wężami strażackimi.

Najwięcej emocji dostarczyły konkurencje drużynowe. Jazda z wężem do prostych nie należy. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że tylko ostatni strażak mógł przeciąć linię mety, pozostali musieli przejechać obok. Było kilka groźnie wyglądających upadków. Na szczęście nikomu nic się nie stało i wszyscy startujący ukończyli zawody. Panowała przyjazna rodzinna atmosfera.

W czasie trwania zawodów panowała piękna słoneczna pogoda. Trasy były świetnie przygotowane. Strażaków dopingowali przyjaciele-druhowie z całej Polski, mieszkańcy gminy Szczawnica a także turyści przybyli w Pieniny na ferie.

Pomysłodawcami zawodów są Dariusz i Zbigniew Tokarscy. Organizatorami są także: Arena Narciarska Homole – Jaworki oraz Oddział Wojewódzki Zarząd OSP RP. Imprezę prowadził Jacek Śliwiński

W konkurencji indywidualnej najlepsi byli druhowie: Przemysław Gał OSP Murzasichle, Marcin Zawadzki OSP Wielopole Rybnik oraz Przemysław Kasprzak OSP Jaworki. Wśród kobiet - Renata Rusnarczyk OSP Szczawa, Justyna Długopolska OSP Murzasichle oraz Martyna Łukaszczyk OSP Murzasichle

Snowboard:
1. Jakub Niziołek OSP Staszkówka
2. Piotr Kluś OSP Ząb
3. Grzegorz Nieć OSP Jaworki

Wyniki zjazdów zespołowych:
narty:
druhny:
1. OSP Murzasichle

druhowie:
1. OSP Ząb
2. OSP Wielopole - Rybnik
3. OSP Ciche Gorne 1

Mix:
1. OSP Ząb
2. OSP Szczawa
3. OSP Wielopole - Rybnik

snowboard
1. OSP Jabłonka
2. OSP Ząb
3. OSP Moszczenica Wyżna

Weronika Błażusiak, pieniny24
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij