Premiera "Karola" - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Zakopane
Clouds
10°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
158 %
Nowy Targ
110 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 79 | 158 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 55 | 110 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
17.02.2017, 11:10 | czytano: 1781

Premiera "Karola"

25 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w TAURON Arenie w Krakowie odbędzie się premiera musicalu "Karol" - pierwszego polskiego musicalu o życiu Jana Pawła II. Zapraszamy na wielkie widowisko taneczne, aktorskie i wokalne, stworzone na podstawie biografii Jana Pawła II. Wydarzeniu patronuje Podhale24.

Musical będzie niezwykłą, muzyczną opowieścią o życiu Karola Wojtyły i polskiej historii XX wieku. W spektaklu wystąpią m.in. Jacek Kawalec (w roli Jana Pawła II), Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz Agata Nizińska.

– Dzięki połączeniu multimedialnej scenografii, świateł, tańca, muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesiemy widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II, pozwalając mu spacerować wraz z Ojcem Świętym po górskich szlakach Beskidów, klimatycznych uliczkach Krakowa czy majestatycznym Placu Św. Piotra w Watykanie. Zapraszamy na opowieść o życiu Papieża oraz o historii Polski XX wieku. Opowieść, jakiej w Polsce dotąd nie było! – mówi Michał Kaczmarczyk, twórca scenariusza widowiska. –Historia, którą opowiemy będzie chwilami zabawna, a chwilami wzruszająca i dramatyczna. Życie Karola Wojtyły niczym soczewka skupia najważniejsze wydarzenia z polskiej i europejskiej historii XX wieku i choćby dlatego jest wyśmienitym materiałem na scenariusz widowiska, które na długo pozostanie w pamięci widza – mówi Kaczmarczyk.

Przygotowując libretto, twórcy musicalu korzystali zarówno z oficjalnych biografii Karola Wojtyły, jak i z niezliczonych anegdot spisanych przez dziennikarzy i współpracowników papieża. –Dzięki temu przedstawiamy Karola Wojtyłę jako postać wielobarwną, zachwycającą z jednej strony ogromnym poczuciem humoru, a z drugiej – bezkompromisowością i determinacją w obronie fundamentalnych wartości – mówi Przemysław Ruta, dyrektor Agencji Kreatywnej PRC, która pełni rolę producenta wykonawczego musicalu.

Musical „Karol” będzie opowieścią o człowieku, który żyjąc w niezwykłych czasach, sam staje się postacią niezwyczajną. To pełna zabawnych anegdot, ciepła, wzruszająca, a momentami dramatyczna narracja o pogodnym chłopaku z Wadowic, chcącym żyć tak, jak żyją jego rówieśnicy: marząc, spacerując po beskidzkich szlakach, grając na gitarze przy ognisku, kibicując ukochanej drużynie piłkarskiej, wierząc w dobro, przyjaźń, braterstwo… Jednak „dziejąca się” niemal na wyciągnięcie ręki wielka historia każe mu dokonywać innych wyborów. Wyborów – jak się wkrótce okaże – o fundamentalnym znaczeniu dla losów świata.

Na musicalowej scenie poznamy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który ze wskazanych cech i wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy. Musical „Karol” to opowieść o papieżu innym niż wszyscy poprzedni papieże: o człowieku, a nie wyłącznie „głowie Kościoła”, o poecie, filozofie, aktorze i „przyjacielu wiernych”, a nie urzędniku watykańskim ukrytym za kurtyną kadzidlanego dymu. Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji – skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi.

Musical, z uwagi na uniwersalną tematykę i przystępną formę artystyczną, adresowany jest do jak najszerszej publiczności. Premiera „Karola” odbędzie się 25 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w TAURON Arenie Kraków. Następnie, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, musical zaprezentowany zostanie publiczności m.in. w Łodzi i w Gdańsku. Spektakl przygotowywany jest w taki sposób, aby możliwe było wystawienie go zarówno w największych halach widowiskowych, jak i na scenach kameralnych – w teatrach i salach koncertowych. Producenci musicalu planują prezentację spektaklu zarówno publiczności polskiej, jak i zagranicznej – po zakończeniu krajowej trasy koncertowej, planowanej na sezon 2017/2018.

materiał prasowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas