Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.05.2017, 18:49 | czytano: 1603

Studenci na targach budownictwa (zdjęcia)

Koło Naukowe MODULOR brało udział w XXII edycji Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Studenci z pomocą wykładowców przygotowali stoisko promujące kierunek architektura Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Chcąc jak najlepiej wpisać się w temat wydarzenia "WALCZYMY O CZYSTE POWIETRZE NA PODHALU", grupa przyszłych projektantów postanowiła przygotować ekologiczny boks wystawowy, dając drugie życie materiałom codziennego użytku, które niestety zazwyczaj lądują w pojemnikach na odpady. W ten sposób powstała m.in. ścianka oraz lada, zbudowane w większości z odzyskanych przez studentów papierowych tub czy płyt OSB.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wywieszone rysunki i projekty, które przyciągnęły spojrzenie niejednego z przechodniów. Wisienką na torcie naszego stoiska były zdecydowanie meble, takie jak fotele i leżak, skonstruowane z wcześniej wspomnianych tub, których wygodę potwierdziły tłumy zwiedzających. Studenci nie tylko dobrze się bawili, ale poprzez aktywne wejście w strukturę wystawową dostali również możliwość nawiązania współpracy w środowisku budowlanym, co – miejmy nadzieję – zaowocuje w przyszłości.

Pierwszy występ na tego typu targach został zwieńczony wyróżnieniem za kreatywną prezentację stoiska, przyznanym przez jury w drugi dzień wydarzenia. Swoją obecnością ceremonię wręczenia nagród uświetniła dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr inż. arch. Maria Ponikiewska-Arct. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez rektora naszej uczelni, ks. dr. hab. Stanisława Gulaka, prof. PPWSZ.

Tekst: Paweł Tomera
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gg12:10, 20 maja 2017
Swietna sprawa i że się wam chciało. Efekt super
da sie ?- da sie!09:23, 18 maja 2017
brawo
obserwator08:48, 18 maja 2017
gratulacje za kreatywne stoisko, super pomysł
żak08:20, 18 maja 2017
Niesamowite.Dawniej na studiach zawsze był recykling, butelek nie wyrzucałem.Do skupu, nie do sklepu(na wymianę) bo by nie było na bilet do domu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij