Konkurs piosenki niemieckiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
14°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
10.06.2017, 15:00 | czytano: 2499

Konkurs piosenki niemieckiej (zdjęcia)

Po konkursie piosenki angielskiej, w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się finał II Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017.

Jury w składzie P. Kapłon-Talik, A. Stopińska, K. Jurek, M. Glanowska-Kania wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponad gimnazjalne. Zwycięzcą ostatecznego starcia o statuetkę SUPERSTAR 2017 został Marcin Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju, który wykonał utwór pt. „Und wenn ein Lied.” Söhne Mannheims.

W ramach konkursu odbył się również kiermasz na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski. Cegiełkami były prace plastyczne z I i II edycji Małopolskiego Konkursu Plastycznego DACHL in meinen Augen oraz wypieki wolontariuszy z I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.

Organizatorem konkursu było Koło Jordanów/Oddział Katowice PSNJN, a współorganizatorem, a równocześnie fundatorem statuetki SUPERSTAR 2017 oraz trofeów byli burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Burmistrz Rabki – Zdroju, Instytut Austriacki Kraków oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Zespół: Dagmara Braś, Gabriela Murzyn, Lena Kowalska ze Szkoły Podstawowej im K. K. Baczyńskiego w Dobczycach, opiekun: A. Kołodziej

II miejsce - Zespół „IIIa'GO!” z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie, opiekun: M. Wilk

III miejsce - Alan Pitula ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach, opiekun: A. Janus

Gimnazja:

I miejsce - Aleksandra Radwańska z Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Tarnowie, opiekun: J. Kobielski

II miejsce - Zespół: Julia Sikora, Paulina Płonka z Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie, opiekun: M. Musioł-Skrzypiec

III miejsce - Wiktoria Stefańska z Zespołu Szkół w Chełmcu, opiekun: A. Cisowska

Ponadgimnazjalne:

I miejsce - Marcin Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju, opiekun: B. Lańczyk

II miejsce - Joanna Lasek z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej, opiekun: M. Pochopień

III miejsce - Angelika Czyszczoń z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks.prof. Józefa Tischnera w Rabce – Zdroju, opiekun: Anna Kościelniak.

Źródło: organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
lysy13:58, 10 czerwca 2017
Ha ha pani Paluch to nikt nie zaprosił.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas