Zasypany Nowy Targ. Kolejny atak zimy sparaliżuje miasto - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
16.02.2009, 13:23 | czytano: 2955

Zasypany Nowy Targ. Kolejny atak zimy sparaliżuje miasto

Kto nie musi niech nie wybiera się autem do centrum Nowego Targu. Wąskie i śliskie ulice, korki, zawalone śniegiem pobocza, brak miejsc postojowych. A dla pieszych inne utrudnienia: śliskie chodniki, niebezpieczne nawisy śniegowe na dachach i wąskie przejścia.

Podhale24.pl
Podhale24.pl
Na głównych drogach powiatu, jak informuje nowotarska policja, jest spokojnie - wszystkie są przejezdne, mimo iż miejscami na niektórych zalega śnieg. Ru służby drogowe pracują dosyć solidnie. W ostatnich dniach, podczas ataku zimy, nie było żadnych wypadków. To skutek tego, że w gorszych warunkach kierowcy jeżdżą po prostu ostrożniej. więcej niż zwykle było za to drobnych kolizji i stłuczek, ale były one łagodniejsze w skutkach.

Jeśli chodzi o Nowy Targ, to co prawda służby drogowe widać na mieście, ale nie radzą sobie one z masą śniegu, którego już właściwie nie ma gdzie odgarniać, bo na poboczach są jego hałdy. Służby trudno do końca obwiniać, że zaspały, bo nawet przy dużej mobilizacji, to przy takim ataku zimy, jaki miał miejsc, nie ma mocnych. Zarządcy dróg powinni mieć jednak świadomość, że prawdziwy problem zacznie się, gdy powrócą opady śniegu. Dlatego służby miejskie już teraz powinny zorganizować masową akcję wywozu śniegu z centrum. Przy tej ilości śniegu, kolejne opady po prostu sparaliżują miasto.

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Nowym Targu wydał komunikat, w którym przypomina o obowiązku usuwaniu na bieżąco nawisów śnieżnych i lodowych, szczególnie z miejsc, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia lub mienia w obrębie ciągów komunikacyjnych. Przypomina też, że na właścicielu nieruchomości ciąży obowiązek uprzątnięcia śniegu i lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, poprzez odgarnięcie w miejsca nie powodujące zakłóceń w ruchu pieszych lub pojazdów. Śliskość chodnika powinna być usunięta do godz. 7.00 . Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu z chodnika na jezdnie. - MZZK nie powiedział tylko, gdzie w takim wypadku go wyrzucać, skoro na poboczach miejsca już nie ma - taką opinię bardzo często słychać na ulicach miasta.

r/


Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
????????????22:53, 19 lutego 2009
Do jakich łopat, do jakiego oczyszczania miasta, do jakiego odsnieżania? - najwazniejsze ,że wystarczyło pieniedzy na BAL BUrmistrza i BAL STAROSTWA. Kilkaset osób zabalowało a reszta niech się WKURZA!!
Było dziadostwo i jest dziadostwo w miescie powiatowym. WSTYD .
Mój dziadek mawiał- ...jak nie potrafisz nie pchaj sie na afisz" Wezcie decydenci i przyszli i obecni radni to do serca
qumak16:59, 19 lutego 2009
GRIZZLY, a tobie się wydaje, że gdzie spłynie ten śnieg, razem z chlorkami i solą, może na wiosnę wyparuje?
A skoro widziałeś, że drogi są posypywane solą z odpadkami kuśnierskimi, i dodatkowo wiesz kto to robił, to powiadom odpowiednie organy a nie udawaj, że to Cię nie dotyczy.
Więcej w komentarzu do drugiego felietony o zimie w mieście.
XYZ10:39, 18 lutego 2009
Precz z urzędasami.
KIEROWCA23:33, 17 lutego 2009
A na skrzyżowaniach co się dzieje? Np. z Dlugiej wjechać w Szaflarską, czy tez ją przeciąć, trzeba w ciemno, bo góra śnieżna po lewej stronie zasłania cały widok na jezdnię. Jak wyjadę ( wymuszę pierwszeństwo ) i ktos mnie stuknie ( oczywiście moja wina ) to mogę wnieść do sądu na służby miejskie?
GRIZZLY17:04, 17 lutego 2009
Przejeżdżałem przez Nowy Targ i o dziwo napotkałem około poludnia "Pomarańczowe słuzby" najpierw na moście na ul.Kościuszki zrzucali błoto z solą i chlorkami(bo takimi związkami chemicznymi chyba posypują drogi) wprost do rzeki poźniej znowu zatruwali środowisko wrzucając szkodliwe związki do rzeki z mostów na Białym Dunajcu!Tak wrzucali ze wszystkich mostów!!!Czy Wydział Ochrony Środowiska coś w tej sprawie zrobi czy zadowoli sie pobieranymi pensjami(bo przecież to nie ich sprawa nikt tego formalnie nie zgłosił więc nie ma problemu!!!)Kto odpowie za tak rażące niszczenie życia biologicznego w rzekach???Wędkarze będą mieli ekologiczne połowy!!!Vivat ekologia w Nowym Targu!Brawo Urząd Miasta i Powiat!!!!Drogi osiedlowe posypywane są solą z odpadów kuśnierskich z kawałkami skór zwierzęcych, które rozwlekają wałęsające się bezpańskie psy!!Brawo ochrona środowiska!!!
GRIZZLY14:24, 17 lutego 2009
Właściciele muszą odśnieżać chodniki codziennie do 7.00 rano a gdzie są służby ,któwe biorą pieniądze za odśnieżanie chodników i przystanków?Od piątku ubiegłego tygodnia przeż dni najwiekszych opadów żadna z firm nie pojawiła sie do dzxisiaj np. na Kowańcu!.Zasypane przystanki, chodniki kto w miescie kontroluje to bezkrólewie?Kto wypłaca środki za kompletny brak wykonywania ich obowiązków! Dobrze wydaje się nie swoje pieniadze prawda urzędnicy???
XYZ10:05, 17 lutego 2009
Dlaczego w sobotę i niedzielę nie można wywozić śniegu? Na wekendze kryzysu nie ma? Nasza władza to sam dramat. Albo to durnie albo lenie, bo normalny człowiek prawie z każdej tudnnej sytuacji znajdzie wyjście.Ale nie oni.
golum08:25, 17 lutego 2009
Kpina i jeszcze raz Kpina!!!!! Nasze miasto i jego służby są kompletnie nie przygotowane na takie warunki. Żadnej logistyki, żadnego planowania, totalna masakra, opóźnienia i kilka fajtłap z łopatami. Ludzie sobie muszą dawać rady jak tylko mogą. Przecież dawniej bywała częściej taka zima i jakoś potrafili sobie z tym radzić. Obecna władza w mieście to jakaś paranoja, zajmują się pierdołami a jak jest poważny problem to półśrodki i amatorka. Wciąż pada za oknem a tu efektów pracy mało. Nie każdy na Vitarę, żeby się przedzierać przez te hałdy:)
y23:55, 16 lutego 2009
bałwan ma rację, ja mam ten sam problem. Potem szukaj wiatru w polu. I tak co roku.
max21:58, 16 lutego 2009
zbierają śnieg na mieście to będzie troszke luzniej
gumis17:55, 16 lutego 2009
"Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu z chodnika na jezdnie..."
szkoda tylko ze Uchwala Miasta jest w tym punkcie sprzeczna z Ustawa zasadnicza.ktora mowi ,ze snieg ma byc odgarniety z chodnika na jezdnie a z jezdni usuniety przez odpowiednie sluzby.
lele14:54, 16 lutego 2009
eeee tam fajnie jest :) dzieci sie cieszą - mają piękne ferie a miastowi niech zostawiają swoje fury w domach i zaczną chodzić na nogach...
ośnieżający14:50, 16 lutego 2009
Jadąc samochodem ,nie dość że drogi nienależycie odśnieżone to i po nich mnóstwo pieszych się porusza .Chodników nie widać , w zamian za nie są ogromne hałdy śniegu. Most na Dunajcu to faktycznie zagrożenie bo warstwa śniegu jest na min tak duża że z łatwością można wpaść do koryta.
No samorządowcy do łopat ...apel to za mało!!!
Regulamin Akcji Wywozu Śniegu!14:44, 16 lutego 2009
Panowie Dziennikarze! Jeśli już apelujecie na prośbę SZTABU kryzysowego to zwracam uwagę że to właśnie oni są odpowiedzialni za powstałe sytuacje zagrożenia na ulicach miasta! Mają tam chyba w przepisach wyraźnie określone kiedy należy wywozić śnieg z pobocza ulic??? Przejścia dla pieszych są zasypane! Kto za to otrzyma awans i nagrodę? Kpina? To prawda! Tak jest co rok w gienkowej firmie.
pierzyna :o)14:37, 16 lutego 2009
Rozumiem że nie wywozili śniegu w sobotę i w niedziele, ale że nie wywożą go dzisiaj? Gdzie popis służb? Gdzie działania i świetna koordynacja ekip od zarządzania kryzysowego. Czyny nie cuda!!! :o)))
Straż miejska14:36, 16 lutego 2009
Czarni codziennie naganiają do odśnieżania przed budynkami a pryzma śniegu zajmuje cały chodnik! Dlaczego nie ukarają za bezczynność tych od wywózki śniegu? Kolesie?
*****14:23, 16 lutego 2009
dojsc z wozkiem do centum głownymi ulicami zakrawa na cud!!!
bałwan14:04, 16 lutego 2009
Miasto i jego działa, najlepsze że człowiek w piątek, sobotę i niedzielę zapierd* z łopatą w sumie parę godzin, a nocami przejedzie równiarka i cała śnieg wpieprzy pod sam płot i cała robota na marne, a rano nie da rady wyjść z domu bez łopaty - a jeśli nie odgarniesz to Straż Miejska da Ci mandat że chodnik jest odśnieżony!
Józek.13:42, 16 lutego 2009
Urząd "apeluje" ale jagorzej jest przy posesjach które są w gesti tegoż Urzędu, np. Most na Czarnym Dunajcu i chodniki przy posesjach własności Urzędu Miasta.
maniuś13:31, 16 lutego 2009
Jak to gdzie wyrzucać? Zwozić pod ratusz!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas