Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.10.2017, 20:11 | czytano: 3156

Dzień Papieski w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Z okazji XVII Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku przy pomniku św. Jana Pawła II odprawiono nieszpory połączone z programem artystycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu na Kowańcu. Przygrywała Orkiestra Dęta Parafii NSPJ.

Mimo deszczu, zimna i przenikliwego wiatru dużo osób zgromadziło na corocznym już nabożeństwie przy pomniku świętego. Najpierw modlitwę poprowadził ks. Mirosław Niewiedział z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, a następnie dzieci ze SP 3 zaprezentowały słowny – śpiewnym program artystyczny nawiązujący do hasła tegorocznego dnia papieskiego.

To modlitewne spotkanie odbywało się w 100-lecie objawień Fatimskich i 300-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Na tę okazję przygotowano 100 różańców, które potem zostały rozdane.

Pod pomnikiem dzieci ze szkoły złożyły zapalony znicz, a delegacją miasta, w której szli burmistrz Grzegorz Watycha, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radny Jan Łapsa i naczelnik wydziału promocji Katarzyna Put - złożyła kwiaty.

sp/ zdjęcia Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij