Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Nowy Targ
Rain
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
10
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
6
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
28
27
02.11.2017, 15:00 | czytano: 1512

"19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży"

Do 19 listopada na terenie miasta i gminy Nowy Targ prowadzona będzie kampania „19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Jej organizatorem podobnie jak w ubiegłym roku jest Fundacja „Szczęśliwe Jutro” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

W kampanii bierze udział 15 szkół : Szkoła Podstawowa w Gronkowie, Szkoła Podstawowa w Knurowie, Szkoła Podstawowa w Waksmundzie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Armii Krajowej w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Józefa Rajskiego Burmistrza Nowego Targu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu, Gimnazjum Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

W ramach kampanii w okresie od 1 do 19 listopada zostaną przeprowadzone działania profilaktyczne na terenie szkół biorących w niej udział, zorganizowany zostanie dzień pt.”Mówimy Stop Przemocy, gramy Fair Play” w organizacji, którego pomaga CF PODHALE Nowy Targ oraz Podhalańska Sekcja Akrobatyczna, odbędzie się spotkanie pt. „Tylko przez współprace możemy faktycznie pomagać”, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele instytucji, na co dzień pracujących z rodzinami, dziećmi doświadczającymi przemocy w celu pogłębienia współpracy miedzy nimi.

Podsumowanie kampanii odbędzie się 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Wówczas zaprezentowane zostaną filmy, spektakle przygotowane przez uczniów szkół biorących udział w kampanii oraz otwarta zostanie wystawa ich prac pt. „Oni Ci Pomogą”. Patronat nad „Kampanią 19 dni” objął Urząd Gminy Nowy Targ.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
oluf21:38, 3 listopada 2017
Czy to aby nie jest przejaw myślenia życzeniowego? Jedna instytucja powie drugiej instytucji że przemoc jest bardzo zła i na tym truizmie się skończy. Czy ta akcja przypadkiem nie odniesie skutku odwrotnego od zamierzonego? Czy nie skończy się to wszystko swego rodzaju usankcjonowaniem w społeczeństwie właśnie prawa pięści, właśnie wychowywania poprzez twardą zasadę silnej ręki? Jak wiadomo drogę do piekła wybrukowano dobrymi intencjami. Co ma niby przynieść dobrego ta cała krucjata pod utopijną nazwą "Szczęśliwe Jutro"? Czy to że po 19 listopada nikt na Podhalu nie będzie już rozbijał talerzy w domu po powrocie z pracy, w której spotkało kogoś coś stresującego i przykrego? Czy nie lepiej z tego typu rezolucjami i postanowieniami radykalnej poprawy poczekać jeszcze te dwa miesiące do początku stycznia, bo wszak tradycyjnie to zawsze pierwsze dni nowego roku były okresem intensywnych prób wdrażania w życie dobrych postanowień? Aby tu nikogo niepotrzebnie nie frustrować, oszczędzę wszystkim szlachetnym pięknoduchom jakże nieprzyjemnego pytania o to przez ile dni udaje im się co roku wytrzymać w swoich idealistycznych, noworocznych postanowieniach.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas