Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.02.2018, 17:33 | czytano: 912

XI Mały Bieg Podhalański (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Na trasach biegowych "Śladami Olimpijczyków" w Obidowej odbył się XI Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II.

Zawody te były jednocześnie III edycją Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w Biegach Narciarskich - Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych trasa była bardzo dobrze przygotowana i zmrożona. Na stracie zjawiło się 250 zawodników. Najmłodsi, urodzeni w roku 2007 i młodsi startowali na dystansie 1 km. Natomiast chłopcy i dziewczęta urodzeni w roku 2006 i 2005 - na dystansie 2 km. Młodzicy, roczniki 2002, 2003, 2004, startowali na dystansie 3 km. W kategorii open do pokonania był dystans 6 km.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (odpowiednik Gimnazjady) najlepsza była szkoła ze Zakopanego - ZSMS, drugie miejsce zdobyła szkoła ZPO Wiśniowa, a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum z Klikuszowej. W kategorii Igrzyska Dzieci wygrało Kościelisko, drugie miejsce zajęła SP Ciche nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się szkoła SPMS Zakopane. (Wszystkie wyniki znajdują się w załączniku).

Zawodników dekorowali - Feliks Piwowar - wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, Zofia Faron - sołtys wsi Obidowa, Tadeusz Watycha - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Tomasz Witek - koordynator akcji "Bezpiecznie na nartach", która gościła podczas zawodów w Obidowej.

Organizatorami zawodów byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy SZS Limanowa i Nowy Targ. Współorganizatorzy: Urząd Gminy Nowy Targ, sołectwo Obidowa, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w realizacji zawodów: Ośrodkowi Narciarskiemu „Kotelnica Białczańska”, Firmie REMSPORT oraz firmie Fischer.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nie wierze!!09:21, 2 lutego 2018
Celebrytka se nie szczelila foty?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij