Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Szczawnica i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.06.2018, 21:41 | czytano: 2429

VI Edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

VI Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju to już historia. Pierwszy raz zawisły nad imprezą chmury, ale pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie, która w tle popisów wokalno-instrumentalnych, pobrzmiewała z rabczańskiej muszli koncertowej od wczesnych godzin rannych do późnych godzin popołudniowych.

Festiwal co roku odbywa się w sprawdzonej formule, lekko ulepszanej, aby dzieci i młodzież mogły demonstrować swoje muzykalne uzdolnienia, jednocześnie edukując się w formie zabawy.

13 czerwca do rywalizacji o 3 nagradzane miejsca w 3 kategoriach wiekowych przystąpiło 260 uczestników. Tradycją już staje się, że najmłodsi (dzieci od lat 9) występują na scenie w pełnym zestawieniu zgłoszonych na festiwal, a spośród starszych grup (dzieci od 10 do 13 lat i młodzież w wieku gimnazjalnym) w drodze eliminacji wyłaniani są wybrańcy, którzy mogą dostąpić możliwości zaprezentowania swoich talentów wokalno-instrumentalnych na scenie.

Co roku zjawiają się młodzi ludzie z całej Małopolski, którzy mają swoje historie w szkołach muzycznych, są prowadzeni przez specjalistów od lekcji śpiewu, przez co poziom występów jest bardzo wysoki i wyłonienie laureatów to dla jury twardy orzech do zgryzienia.

Ale nie można zapominać o języku angielskim, promowanie którego stało u podstaw pomysłu wprowadzenia w życie tej cyklicznej imprezy przez Akademię Języka Angielskiego „Perfect” w Rabce-Zdroju, specjalistów od języka angielskiego i Małopolskie Centrum Edukacji, specjalistów od edukacji w ogóle.

Imprezie zawsze towarzyszy piknik o charakterze edukacyjnym, w tym roku obstawiany przez Laboratorium Pana Korka, Bricks4Kidz (lego i roboty), Planetarium, połączony z piknikiem tradycyjnym, w którym nie może obejść się bez darmowych kiełbasek i darmowej waty cukrowej.

W VI edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju tryumfowali:
Kategoria do lat 9:
I miejsce – zespół: Zofia Wojtyczko, Amelia Wojtyczko, Mieszko Serwatowicz
II miejsce – Sonia Łaś
III miejsce – Gabriela Sroka
Kategoria 10 – 13 lat:
I miejsce – Jakub Duda
II miejsce – Paulina Chorąży
III miejsce – Edyta Limanówka
Kategoria gimnazjum:
I miejsce – Julia Jarząbek
II miejsce – Gabriela Grzybacz
III miejsce – Martyna Plewa

mat. nadesłany
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Mama22:32, 16 czerwca 2018
Sonia ma przeciez 11 lat haha
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij