Poniedziałek, 27 styczeń 2020, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Jabłonka i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clear
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clear
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
13.09.2018, 13:29 | czytano: 1227

Józef Pitoń nagrodzony za 50 lat pomocy przy Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Fot. Marcin Szkodziński

Józef Pitoń z Kościeliska otrzymał z rąk burmistrza Zakopanego podziękowania za pomoc przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Jubileuszowy 50. MFFZG był okazją do podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji oraz rozpowszechnianiu jednej z największych imprez folklorystycznych na Podhalu. Niestety w trakcie finałowego koncertu zabrakło osoby, która od samego początku pomagała w organizacji.

– Ponieważ na finałowym koncercie nie było pana Józefa Pitonia chciałem mu dzisiaj w imieniu swoim, wszystkich zakopiańczyków i górali, którzy umiłowali tradycję podziękować i pogratulować tych 50 lat dbałości o tradycję i naszą kulturę. Chciałem podziękować, że do dziś uczy pan młodego pokolenia jak trzeba o tą kulturę dbać – mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanem.

Wyróżnienie, jakie otrzymał Józef Pitoń otrzymali jeszcze dwaj górale Andrzej Haniaczyk i Franciszek Bachleda Księdzularz.

- Bardzo chciałem podziękować za pamięć. Jest to chyba pierwsze wyróżnienie jakie udało mi się otrzymać ze strony miasta Zakopanego – mówił po otrzymaniu wyróżnienia Józef Pitoń.

ms/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij