Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.10.2018, 11:31 | czytano: 1261

Morskie Oko oczami uczniów Kenara (zdjęcia)

ZAKOPANE. 20 prac powstałych podczas tegorocznego pleneru nad Morskim Okiem zaprezentowano podczas czwartkowego wernisażu w Galerii Strug. Wystawę można oglądać do połowy przyszłego tygodnia.

W zajęciach plenerowych nad Morskim Okiem udział wzięli uczniowie klas 1 – 3 Zespołu Szkół Plastycznych in. Antoniego Kenara w Zakopanem. Spośród 40 obrazów jakie powstały zaprezentowana została połowa z nich.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nauczyciele są zadowoleni efektami prac tak młodych artystów.

– Pogoda nas nie rozpieszczała. Był śnieg, deszcz, mróz i słońce. Wszystko było naraz – mówi Marek Król-Józaga, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Mimo to uczniowie i uczennice wychodzili każdego ranka w plener ze sztalugą, a wieczorem wracali z gotowym obrazem. Było to swego rodzaju eksperymentem i zapewnieniem młodym artystom większej swobody.

– Pokażcie siebie od środka. Co czujecie, widzicie i chcecie – mówił o pewnym plenerowym eksperymencie Ireneusz Bęc, nauczyciel rysunku i malarstwa.

Prace można oglądać do połowy przyszłego tygodnia. 23 października w Galerii Strug odbędzie się kolejny wernisaż.

(MR)
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
hop siup02:01, 14 października 2018
Kaczka zniszczyla grawitację
Boy13:24, 12 października 2018
Brawo, doskonała wystawa, wielkie talenty. To co powiedział Ireneusz Bęc zostało doskonale zrozumiane. Uczniowie dostali możliwość pokazać się od środka, wyrazić siebie za pomocą pędzla i to zrobili.
Szkoda że inni nauczyciele rysunku w tej placówce skutecznie odstraszają od sztuki nakazując najmłodszym wykonywanie prac na akord, hurtowo i czym więcej tym lepiej...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij