Morskie Oko oczami uczniów Kenara (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.10.2018, 11:31 | czytano: 2674

Morskie Oko oczami uczniów Kenara (zdjęcia)

ZAKOPANE. 20 prac powstałych podczas tegorocznego pleneru nad Morskim Okiem zaprezentowano podczas czwartkowego wernisażu w Galerii Strug. Wystawę można oglądać do połowy przyszłego tygodnia.

W zajęciach plenerowych nad Morskim Okiem udział wzięli uczniowie klas 1 – 3 Zespołu Szkół Plastycznych in. Antoniego Kenara w Zakopanem. Spośród 40 obrazów jakie powstały zaprezentowana została połowa z nich.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nauczyciele są zadowoleni efektami prac tak młodych artystów.

– Pogoda nas nie rozpieszczała. Był śnieg, deszcz, mróz i słońce. Wszystko było naraz – mówi Marek Król-Józaga, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Mimo to uczniowie i uczennice wychodzili każdego ranka w plener ze sztalugą, a wieczorem wracali z gotowym obrazem. Było to swego rodzaju eksperymentem i zapewnieniem młodym artystom większej swobody.

– Pokażcie siebie od środka. Co czujecie, widzicie i chcecie – mówił o pewnym plenerowym eksperymencie Ireneusz Bęc, nauczyciel rysunku i malarstwa.

Prace można oglądać do połowy przyszłego tygodnia. 23 października w Galerii Strug odbędzie się kolejny wernisaż.

(MR)
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
hop siup02:01, 14 października 2018
Kaczka zniszczyla grawitację
Boy13:24, 12 października 2018
Brawo, doskonała wystawa, wielkie talenty. To co powiedział Ireneusz Bęc zostało doskonale zrozumiane. Uczniowie dostali możliwość pokazać się od środka, wyrazić siebie za pomocą pędzla i to zrobili.
Szkoda że inni nauczyciele rysunku w tej placówce skutecznie odstraszają od sztuki nakazując najmłodszym wykonywanie prac na akord, hurtowo i czym więcej tym lepiej...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas