Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.908 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-1°
Wiatr: 16.344 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-1°
Wiatr: 17.352 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-2°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
22.11.2018, 07:46 | czytano: 1414

Podsumowanie kampanii "19 dni..." (zdjęcia)

Już po raz trzeci Fundacja „Szczęśliwe Jutro” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu zorganizowali na terenie miasta i gminy Nowy Targ międzynarodową kampanię „19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży w Nowym Targu”. Podobnie jak w ubiegłych latach została ona przeprowadzona w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Nowy Targ.

zdj. Szymon Pyzowski
Z roku na rok ilość szkół biorących udział w kampanii rośnie, w tegorocznej udział wzięło 18 szkół, które w dniach od 1 do 19 listopada prowadziły liczne działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie przemocy wobec dzieci i młodzieży. Ponadto w ramach kampanii w Urzędzie Gminy Nowym Targu zorganizowane zostało szkolenie dla pedagogów szkolnych pt. „Dziecko w przemocowym systemie”, które zostało przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu, która była partnerem tegorocznej kampanii.
Podsumowanie kampanii miało miejsce w dniu 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. Tego dnia o problemie przemocy mówiono za pomocą różnych środków przekazu: tańca, muzyki, słów, piosenki, scenek rodzajowych, filmów, wierszy.

„Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej szkół bierze udział w kampanii 19 dni. Mam świadomość, że przemoc to temat trudny ale jednocześnie bardzo istotny, należy mówić o tym jak najczęściej po to aby uwrażliwić ludzi na krzywdy innych. Patrząc na zaangażowanie dzieci i młodzieży w prowadzone w ramach kampanii działania oraz emocje które im towarzyszą jestem przekonana, że tego typu inicjatyw powinny być więcej.” - mówi koordynator kampanii z ramienia Fundacji „Szczęśliwe Jutro” Barbara Wilczek, pedagog Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas