Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.11.2018, 07:46 | czytano: 1235

Podsumowanie kampanii "19 dni..." (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

Już po raz trzeci Fundacja „Szczęśliwe Jutro” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu zorganizowali na terenie miasta i gminy Nowy Targ międzynarodową kampanię „19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży w Nowym Targu”. Podobnie jak w ubiegłych latach została ona przeprowadzona w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Nowy Targ.

Z roku na rok ilość szkół biorących udział w kampanii rośnie, w tegorocznej udział wzięło 18 szkół, które w dniach od 1 do 19 listopada prowadziły liczne działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie przemocy wobec dzieci i młodzieży. Ponadto w ramach kampanii w Urzędzie Gminy Nowym Targu zorganizowane zostało szkolenie dla pedagogów szkolnych pt. „Dziecko w przemocowym systemie”, które zostało przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu, która była partnerem tegorocznej kampanii.
Podsumowanie kampanii miało miejsce w dniu 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. Tego dnia o problemie przemocy mówiono za pomocą różnych środków przekazu: tańca, muzyki, słów, piosenki, scenek rodzajowych, filmów, wierszy.

„Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej szkół bierze udział w kampanii 19 dni. Mam świadomość, że przemoc to temat trudny ale jednocześnie bardzo istotny, należy mówić o tym jak najczęściej po to aby uwrażliwić ludzi na krzywdy innych. Patrząc na zaangażowanie dzieci i młodzieży w prowadzone w ramach kampanii działania oraz emocje które im towarzyszą jestem przekonana, że tego typu inicjatyw powinny być więcej.” - mówi koordynator kampanii z ramienia Fundacji „Szczęśliwe Jutro” Barbara Wilczek, pedagog Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij