Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
25.11.2018, 11:35 | czytano: 1909

Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży (zdjęcia)

NOWY TARG. W związku z przypadającą w dniach 1 – 19 listopada ogólnoświatową i ogólnopolską kampanią „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana po raz pierwszy włączyła się w obchody w/w kampanii, której organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Jutro i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” („Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę.

Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii są kary cielesne. W związku z programem organizowane były w szkole różne akcje i działania. 1-9 listopada klasy pierwsze i drugie opracowały "Dekalog dorosłego", który był wyeksponowany w auli szkolnej, następnie dwa wybrane plakaty wystawione zostały w nowotarskim MOK-u podczas gali podsumowującej akcję (19 listopada). 14 listopada - pokaz i zajęcia z samoobrony dla uczniów klasy II (grupy grafików) prowadzone przez uczniów klasy II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu pod okiem senseia Aleksandra Kozieła. 16 listopada chętna młodzież wraz z panią pedagog wykonała pomarańczowe kokardki, które były przypięte do ubrań uczestników ZS1 podczas spotkania podsumowującego akcję - 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 1-19 listopada w ramach kampanii wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat tego czym jest przemoc.

15 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych - Przestępczość i odpowiedzialność karna nieletnich przygotowanych przez funkcjonariuszy nowotarskiej policji. Zajęcia prowadzili młodsza aspirant Marzeną Kunat oraz starszym aspirant Rafał Skrobot. Zespół ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzi zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, naruszania prawa przez nieletnich, którzy sięgają po alkohol, środki psychoaktywne oraz podejmują inne działania niezgodne z prawem. 15 listopada młodzież z klas drugich i trzecich uczestniczyła w zajęciach z edukacji prawnej na temat cyberprzemocy. Celem ich było zwiększenie świadomości prawnej wśród młodzieży. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Stowarzyszenia SURSUM CORDA z Nowego Sącza - Halinę Rams i Renatę Czerwińską. 16 listopada cała społeczność szkolna ZS1 wzięła udział w programie profilaktycznym „Przepis na sukces” opracowanym przez młodych – dla młodych. Spotkanie podzielone było na dwie części wykładową i muzyczną. W wykładzie profilaktycznym raper Jakub Nowak i Bartłomiej Krakowiak – pisarz, podróżnik podzielili się z młodzieżą swoim świadectwem życia. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zapobiec uwikłaniu się w problemy z przestępczością, jak poradzić sobie z istniejącymi już zachowaniami destrukcyjnymi. Spotkanie miało za zadanie kształtować postawy asertywne i odpowiedzialne. W drugiej części odbył się koncert popularnego rapera, który wykonał utwory o treści profilaktycznej. Jego obecność w szkole potrafiła lepiej trafić do młodzieży. Komunikatywny i autentyczny przekaz oparty o popularny rodzaj muzyki hip-hop da wymierny efekt minimalizacji niezdrowym zachowań w środowisku szkolnym.

16 listopada odbyło się też spotkanie profilaktyczne dla rodziców na temat cyberprzemocy, które poprowadzili Michał Pawłowski i Marek Regiec. 19 listopada występ uczniów ZS1 podczas gali podsumowującej projekt. Julia Barnaś wykonała utwór "Człowiek człowiekowi wilkiem", akompaniował jej na gitarze Andrzej Rzepiszczak, a grupa wolontariuszek z ZS1 zaprezentowała układ choreograficzny "Przeciw przemocy".

Koordynacja działań w ZS1 „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” panie pedagog - Anna Bachulska i Maria Rzadkosz. Zdjęcia: E. Bogaczyk, Zuzanna Borowicz, Marcelina Zubek ZS1.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas