Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.908 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-1°
Wiatr: 16.344 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-1°
Wiatr: 17.352 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-2°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
25.11.2018, 11:35 | czytano: 1600

Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży (zdjęcia)

NOWY TARG. W związku z przypadającą w dniach 1 – 19 listopada ogólnoświatową i ogólnopolską kampanią „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana po raz pierwszy włączyła się w obchody w/w kampanii, której organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Jutro i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” („Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę.

Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii są kary cielesne. W związku z programem organizowane były w szkole różne akcje i działania. 1-9 listopada klasy pierwsze i drugie opracowały "Dekalog dorosłego", który był wyeksponowany w auli szkolnej, następnie dwa wybrane plakaty wystawione zostały w nowotarskim MOK-u podczas gali podsumowującej akcję (19 listopada). 14 listopada - pokaz i zajęcia z samoobrony dla uczniów klasy II (grupy grafików) prowadzone przez uczniów klasy II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu pod okiem senseia Aleksandra Kozieła. 16 listopada chętna młodzież wraz z panią pedagog wykonała pomarańczowe kokardki, które były przypięte do ubrań uczestników ZS1 podczas spotkania podsumowującego akcję - 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 1-19 listopada w ramach kampanii wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat tego czym jest przemoc.

15 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych - Przestępczość i odpowiedzialność karna nieletnich przygotowanych przez funkcjonariuszy nowotarskiej policji. Zajęcia prowadzili młodsza aspirant Marzeną Kunat oraz starszym aspirant Rafał Skrobot. Zespół ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzi zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, naruszania prawa przez nieletnich, którzy sięgają po alkohol, środki psychoaktywne oraz podejmują inne działania niezgodne z prawem. 15 listopada młodzież z klas drugich i trzecich uczestniczyła w zajęciach z edukacji prawnej na temat cyberprzemocy. Celem ich było zwiększenie świadomości prawnej wśród młodzieży. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Stowarzyszenia SURSUM CORDA z Nowego Sącza - Halinę Rams i Renatę Czerwińską. 16 listopada cała społeczność szkolna ZS1 wzięła udział w programie profilaktycznym „Przepis na sukces” opracowanym przez młodych – dla młodych. Spotkanie podzielone było na dwie części wykładową i muzyczną. W wykładzie profilaktycznym raper Jakub Nowak i Bartłomiej Krakowiak – pisarz, podróżnik podzielili się z młodzieżą swoim świadectwem życia. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zapobiec uwikłaniu się w problemy z przestępczością, jak poradzić sobie z istniejącymi już zachowaniami destrukcyjnymi. Spotkanie miało za zadanie kształtować postawy asertywne i odpowiedzialne. W drugiej części odbył się koncert popularnego rapera, który wykonał utwory o treści profilaktycznej. Jego obecność w szkole potrafiła lepiej trafić do młodzieży. Komunikatywny i autentyczny przekaz oparty o popularny rodzaj muzyki hip-hop da wymierny efekt minimalizacji niezdrowym zachowań w środowisku szkolnym.

16 listopada odbyło się też spotkanie profilaktyczne dla rodziców na temat cyberprzemocy, które poprowadzili Michał Pawłowski i Marek Regiec. 19 listopada występ uczniów ZS1 podczas gali podsumowującej projekt. Julia Barnaś wykonała utwór "Człowiek człowiekowi wilkiem", akompaniował jej na gitarze Andrzej Rzepiszczak, a grupa wolontariuszek z ZS1 zaprezentowała układ choreograficzny "Przeciw przemocy".

Koordynacja działań w ZS1 „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” panie pedagog - Anna Bachulska i Maria Rzadkosz. Zdjęcia: E. Bogaczyk, Zuzanna Borowicz, Marcelina Zubek ZS1.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas