19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży - podhale24.pl
Środa, 08 lutego
Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Rabka Zdrój
Clouds
-8°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-8°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 91 %
Clear
-8°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 97 %
Clear
-6°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
52 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
10.11.2018, 10:23 | czytano: 2669

19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

Przez 19 pierwszych dni listopada przeprowadzana jest światowa kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”. W ramach akcji funkcjonariusz Straży Granicznej spotkał się z młodzieżą szkolną w Nowym Targu, aby poruszyć zagadnienia dotyczące przestępstwa handlu ludźmi.

zdj. KaOSG
zdj. KaOSG
Prelekcja odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu. Chor. SG Zbigniew Krzysztofek z Placówki SG w Zakopanem, naświetlił młodzieży skalę zjawiska oraz najczęstsze metody działania sprawców. Podczas wykładu uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na co zwrócić szczególną uwagę wyjeżdżając za granicę oraz podejmując pracę, aby nie stać się ofiarą przestępstwa handlu ludźmi.


Organizatorem 19-dniowej akcji jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Wczorajsze spotkanie funkcjonariusza SG z młodzieżą, odbyło się na zaproszenie szkoły, która włączyła się do ww. akcji.


Michał Tokarczyk, zdj. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Dla młodszych dzieci powinna też być taka akcja.17:16, 11 listopada 2018
Bardzo dobrze, ze ktoś wreszcie poruszył ten temat. Co roku ginie w Polsce bez wiesci kilka tysiecy dzieci i młodzieży! Powinno sie również ostrzegać rodziców, głównie dziewczynek, ale nie tylko... Najważniejsze jednak, żeby same dzieci były świadome zagrożenia. Najlepiej jakby już w podstawówkach prowadzono takie akcje. Porwania dzieci są niestety częstsze, niż to sie ludziom wydaje...
Beata14:47, 10 listopada 2018
Panie Zbigniewie jest es wielki Pozdrawiam największa fanka.
Kasia i Ola13:03, 10 listopada 2018
Super, więcej takich spotkań bo młodzież wyjeżdżając za granicę naprawdę nie wie na co zwrócić uwagę aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas