Wtorek, 17 wrzesień 2019, Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.11.2018, 18:45 | czytano: 1166

90-lecie Ligi Ochrony Przyrody w Zakopanem (zdjęcia)

W siedzibie Nadleśnictwa Nowy Targ „Leśnik” na Jaszczurówce odbyły się uroczyste obchody 90-lecia działalności Ligi Ochrony Przyrody w Zakopanem.

Po powitaniu gości przez prezesa LOP Grażynę Chowaniec-Lejczyk, została otwarta wystawa prac pokonkursowych. Później głos został oddany uczniom Szkoły Podstawowej w Ratułowie, którzy pełnili funkcję moderatorów konferencji. Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomniał w swym wystąpieniu wspólne początki zarówno LOP jak i TPN oraz przedstawił cele i założenia obu organizacji. Następnie została przedstawiona działalność LOP Oddziału Zakopane przez członków szkolnych kół. Z trzecim referatem dotyczącym leśnictwa, jako formy ochrony przyrody wystąpił Krzysztof Przybyła, leśniczy z Nadleśnictwa Nowy Targ.

Po zakończeniu wszystkich wystąpień Grażyna Chowaniec-Lejczyk wraz z byłą prezes Haliną Staszel oraz z prezesem Okręgowego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody Tadeuszem Ogorzałkiem dokonali uroczystego wręczenia odznaczeń i dyplomów zarówno dla organizacji i firm wspierających działalność LOP w Zakopanem jak i dla samych działaczy Ligi, którzy w ostatnich latach byli bardzo aktywni.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Cantare działający przy szkole podstawowej w Ratułowie pod kierownictwem pani Iwony Kosakowskiej. Konferencje zakończył poczęstunek ufundowany przez honorowego patrona imprezy - Nadleśnictwo Nowy Targ.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij