Skargi na nieodśnieżone drogi i chodniki - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
05.01.2019, 18:59 | czytano: 7189

Skargi na nieodśnieżone drogi i chodniki

- Jeszcze nigdy w Zębie i Bustryku nie było tak fatalnej sytuacji z odśnieżaniem. Na niektóre boczne drogi pług nie dojechał od początku opadów. Gmina chyba o nas zapomniała - alarmuje nasza czytelniczka.

Według doniesień pani Anny, drogi są zasypane, nie mówiąc już o całkowicie nieodśnieżonych chodnikach.

oprac. rk-w/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
danka furmanka07:20, 8 stycznia 2019
a ty gucik nie polemizuj ,tylko napisz że tak jest bo prawie marusynion dobrze pisze , dziadownia z tym odśnierzaniem ,wygrał przetarg za okolo 570 tys to niech robi robote ,chcioł robić taniej to teraz widać efekty pracy firmy tatry inwest ,wiedzioł na co sie bierze
k18:11, 7 stycznia 2019
tragedia to jest w Nowym Targu. metrowe sople na dachach a pod mimi przechodnie. chodniki wydeptanie ,dwie osoby sie nie mina swobodnie a samochodu nigdzie nie można zaparkować. PARALIŻ MIASTA.
najlepiej narzekać14:31, 7 stycznia 2019
Ludzie... wszędzie są fatalne warunki. Jak kilka dni pada nonstop śnieg to nie będzie inaczej. Nie ma miejsca już na ten śnieg. Trochę zrozumienia. Zawsze można złapać za łopatę i samemu trochę odrzucić. Gdzie byście nie interweniowali to wam to nic nie da. Droga gminna to droga najniższej kategorii. Czego chcecie od gmin jak drogi powiatowe i wojewódzkie są w gorszym stanie.
Gucik09:11, 7 stycznia 2019
do przyjezdny prawie marusynion jak na kogoś kto tylko odwiedza rodzinę w Maruszynie to jesteś niesamowicie dobrze poinformowany kto gdzie parkuje jakie auto , kto gdzie wysypuje piasek, jaka firma- niesamowite! Ciekawe czy gdyby się twoje aspiracje ziściły to byś sobie radził z tą zimą? mnie się widzi że nie! Bo nie ważne kto odśnieża- to i tak jest źle. Jak Kalata odśnieżał to był zły, teroz Deja jesce gorsy, a zaś wszyscy chwolom Kalate. Zwariować z wami idzie. Proponuję skupić się na robocie i niech każdy przed swoim domem chodnik odśnieży, to będzie po problemie!
przyjezdny prawie marusynian21:20, 6 stycznia 2019
jadą przez wieś niby to odśnieżają a pługi podniesione , p wójcie szaflar prosze przyjechac do miejscowosci maruszyna zobaczyć jak utrzymany jest chodnik od szkoły w kierunku kościoła ,jadąc dziś do rodziny w maruszynie zauważyłem jak mieszkańcy do kościoła idą drogą a nie chodnikiem ,pozatym dlaczego samochód ciężarowy wjeżdza na chodniki i ich niby odśnieża ,z tego co widziałem niejednokrotnie jadąc tą wsią to chodnik ma szerokość 2 metrów a jest odśnierzony tylko pół metra , druga sprawa kiedy w końcu skończy sie temat parkowania na zakręcie przy szkole przez busiarzy i nauczycieli , w maruszynie górnej została droga cmentarna poszerzona celem parkingu a nadal samochody nauczycielskie i busiarze stoją a co lepsze w ostatnim tygodniu na środku tej drogi cmentarnej firma tatry inwest wywaliła piasek ,niewiem czy ta firma która reprezentuje p jacek d. wie że w najbliższym tygodniu bedzie pogrzeb i droga musi być odśnieżona i udrożniona , tamte zimy drogi w gminie utrzymywała firma z szaflar drogi były utrzymane znacznie lepiej niż obecnie .może w końcu ktoś ruszy d.... z urzędu odpowiedzialny na przetargi i zobaczy jak utrzymywane są drogi i chodniki gminne.
też góral20:29, 6 stycznia 2019
w Nowym Targu też nie ma gdzie zaparkował, wszędzie zwały śniegu, wystarczy na zdjęcia popatrzeć, jakie ulice .coście się udali na Lipnicę Dunajec i Szaflary, wszędzie to samo, a rożne firmy co krok odśnieżają, Zakopane zasypane, boczne ulice tragedia.Szczyrk ogłosił klęskę żywiołową , bo sobie nie radzą z odśnieżaniem.Ludzie trochę zrozumienia, koło domu non stop trzeba odśnieżać, ciągle pada.
zawodowy kierowca19:57, 6 stycznia 2019
wszędzie drogi wyglądają tak samo, tak samo wyglądały zawsze przy takim ataku zimy zawsze, tylko już dawno takich opadów nie było, nawet z Zakopianką nie nadążają, która zawsze była czarna, a teraz zwały błota i śniegu.Przetarg to przetarg, kto oferuje lepsze warunki ten wygrywa.
jaś15:56, 6 stycznia 2019
Dziś w Krościenku to też ten co odśnieża miał wolne bo komunalka pracuje od poniedziałku do piątku więc jutro możę odśnieżą bo rynek około 10 cm śniegu żaden chodnik nie odśnieżony!!!!!
wacio15:07, 6 stycznia 2019
jakie wojty!! takie i gminy !! niech ich szlag ...
góral10:21, 6 stycznia 2019
Gmina Szaflary B Dunajec oszczędzają na przetargach dla mieszkańców żeby mieć kasę na premie podwyżki nagrody dodatki dla siebie Dlaczego nie promuje się sprawdzonych firm które płacą podatki w danych gminach tylko testuje się oszczędzanie na mieszkańcach wyborcach
fred09:28, 6 stycznia 2019
Tak samo jest w LIPNICY Wielkiej z drogi na chodnik a chodnika nie widać,ale Pan od firmy zarabia traktory tylko prywatne drogi odśniezają .
Góral00:17, 6 stycznia 2019
@Kolejny mieszkanie to był mocny atak zimy po prsotu nie nadażali czy wy tego pojać nie możecie??
Kolejny mieszkaniec23:30, 5 stycznia 2019
Zgadzam się z mieszkańcem. W gminie Szaflary, jest jakaś kpina a nie odśnieżanie. Niestety...
mieszkaniec21:21, 5 stycznia 2019
A w Szaflarach drogi gminne to tragedia, jak się wykona kilka tel. do Urzędu Gminy to łaskawie przyjadą "traktory"!!! pana D. z Pyzówki i zepchną śnieg na posesje ludziom, chodniki nie do przejścia, dzieci wąską nieodśnieżoną jezdnią idą do szkoły! Nie wiem co robi Wójt, ale chyba wraz z panem D. mają ludzi i ich bezpieczeństwo głęboko w d....ie, a co po wyborach już...Jak firma z Szaflar odśnieżała to problemów nie było, drogi i chodniki odśnieżone, bo mają sprzęt i ludzi, a teraz? traktory - bo taniej...Z takimi leasingowymi byznesmenami powinno się zerwać umowę i obciążyć kosztami, żeby przestali sobie z ludzi j...ja robić!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas