Sobota, 29 luty 2020, Imieniny:
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
03.02.2019, 14:36 | czytano: 836

„Trebunie Tutki” w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak

W sobotę w szczawnickim Dworku Gościnnym, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Trebunie Tutki. Zgromadzonych przywitał menager obiektu Tomasz Kurdziel oraz Anita Trebunia-Tutka, którzy przedstawili repertuar koncertu i zaprosili do wspólnej zabawy razem z kapelą.

W repertuarze wieczoru znalazły się m.in. najpiękniejsze kolędy i pastorałki góralskie. Pojawiły się również sztandarowe utwory zespołu m.in: „ Majowe śpiewki” którą skomponował lider zespołu Krzysztof Trebunia-Tutka, „ Nutko moja”, „ Śleboda” , „Nasze reggae” oraz „Moja dziewczyno ” - piosenka z ostatniej płyty nagranej wspólnie z gruzińskim zespołem „Urmuli”. Muzycy raz po raz nagradzani byli przez publiczność gromkimi brawami.

Członkowie kapeli w humorystyczny sposób przedstawili zwyczaje związane z kolędowaniem panujące na Podhalu, takie jak chodzenie z gwiazdą oraz z turoniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych góralskich życzeń połączonych z sypaniem owsem.

Koncert dostarczył melomanom wielu pozytywnych, muzycznych wrażeń i na pewno zapadnie w ich pamięci na długo.
To nie był pierwszy występ zespołu na scenie Dworku Gościnnego. Pół roku temu promował on tutaj swoją nową płytę „ Duch gór” nagraną z quintetem „Urmuli”.

Trebunie Tutki - to zespół, stworzony przez rodzinę z Białego Dunajca. Koncertuje na największych festiwalach muzycznych świata m.in.: w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów góralskich.

WB/ pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij