Piątek, 19 kwiecień 2019, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Czarny Dunajec i okolice
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 49
Clear
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Clear
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 36
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.02.2019, 12:53 | czytano: 730

Park wspiera ratowników

Dzięki wsparciu finansowemu Gorczańskiego Parku Narodowego, Grupa Podhalańska GOPR zakupiła zestaw świateł i sygnałów ostrzegawczych do samochodu ratowniczego, dodatkowe siedzenie do skutera ratowniczego kilkanaście kurtek dla ratowników.

Do tego dochodzi współpraca szkoleniowa, m.in. w marcu tego roku ratownicy wezmą udział w organizowanym przez GPN szkoleniu przyrodniczym oraz bieżąca wymiana informacji o stanie szlaków i bezpieczeństwie w górach.

- Będąc pewnym, że nasze współdziałanie dalej będzie się pomyślnie rozwijało jako Grupa Podhalańska GOPR chcemy bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę - dziękują ratownicy.

Znaczna ilość działań ratowniczych prowadzonych przez Grupę Podhalańską GOPR odbywa się na terenach parków narodowych. Poszkodowani czekają często w miejscach, do których ciężko dotrzeć, a ich ewakuacja wymaga większej ilości sprzętu i ratowników. Szczególnie specyfika Gorczańskiego Parku Narodowego sprawia, że prowadzone na jego obszarze działania ratownicze są niejednokrotnie trudne i wymagające.

oprac. r/ Źródło: GP GOPR
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij