Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.03.2019, 18:15 | czytano: 1340

Fundacja im. Adama Worwy w Nowym Targu rozszerza usługi rehabilitacyjne o koloroterapię

zdj. nadesłane

Wszystko za sprawą nowej lampy Q.Light wraz ze statywem oraz zestawem filtrów, którą zakupiono w ramach otrzymanej dotacji .

Początkiem marca zakres usług rehabilitacyjnych świadczonych przez Fundację im. Adama Worwy poszerzy się o koloterapię. Sprzęt w postaci lampy Q.Light 200 NT IR CTS zakupiony został w ramach Programu Grantowego w projekcie „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej- Subregion Podhalański”.

W ramach prowadzonej przez Fundację działalności co roku wielu chorych oraz niepełnosprawnych mieszkańców Podhala korzysta z usług rehabilitacyjnych, których koszt pokrywany jest ze środków zebranych w ramach Pól Nadziei. W samym 2017 r. z bezpłatnej rehabilitacji skorzystało 35 osób, a rehabilitant Fundacji spędził w domach chorych 888 godz.

Usługi rehabilitacyjne poszerzone zostaną o zabiegi światłolecznicze. Zakres działania zakupionego sprzętu jest szeroki, a aparat Q.Light wykorzystywany jest zarówno jako terapia podstawowa, jak również uzupełniająca dla takich problemów zdrowotnych jak:
⦁ choroby zwyrodnieniowe
⦁ choroby reumatyczne
⦁ zespoły bólowe - mięśni, stawów, kręgosłupa, migreny
⦁ stany pourazowe
⦁ leczenie ran: pourazowych, pooperacyjnych, oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi, chronicznych, stopy cukrzycowej
⦁ schorzenia neurologiczne
⦁ choroby skórne – łuszczyca, trądzik, liszaj przewlekły zwykły, egzema i reakcje alergiczne, świąd i inne problemy dermatologiczne
⦁ leczenie SAD dzięki dużej jasności światła min. 10 000 luxów i obecności fali z zakresu 446-477 nm, które hamuje wytwarzanie melatoniny zaburzenia hormonalne
⦁ schorzenia układu immunologicznego
⦁ schorzenia neuroimmunologiczne

Rehabilitacja jest bezpłatna, zabiegi światłolecznicze również.

Nowy sprzęt rehabilitacyjny zakupiono w ramach realizacji projektu pn. „Światło, które niesie uśmiech – poszerzenie usług w zakresie rehabilitacji poprzez zakup Lampy Q.Light 200 NT IR CTS” . Łączny koszt zakupionego sprzętu wyniósł 13 950 zł, z czego kwota pozyskanej dotacji wynosi 10 000 zł.

Projekt realizowany w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij