Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.03.2019, 19:00 | czytano: 3805

Trwa remont dworca PKP

Fot. Barbara Hadowska

Przy zakopiańskim dworcu PKP widać kolejne zmiany. Rozbierane są zabudowania handlowe, które przylegały do budynku starej przychodni. Ma to związek z kolejnym etapem remontu dworca.

Pierwsza część modernizacji budynku dworca, w którym znajdują się kasy biletowe jest już bardzo zaawansowana. Lada moment rozpocznie się remont dawnej przychodni - na pietrze budynku powstanie mediateka, czyli nowoczesna biblioteka z miejscami do pracy indywidualnej (tzw. strefa ciszy), stanowiskami komputerowymi oraz miejscem spotkań. Na parterze budynku, w którym niegdyś mieściły się gabinety lekarskie, powstanie informacja turystyczna.


Wciąż trwają również przygotowania do trzeciego etapu - budowy centrum komunikacyjnego z wielopoziomowym parkingiem. 8 marca zakończył się czas na składanie ofert na budowę. Do przetargu stanęły dwie firmy. Tańsza z propozycji opiewa na 40,8 mln zł brutto i została złożona przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Druga z firm, Skierniewicki Mirbud, zażyczył sobie 47,7 mln zł brutto.

Niestety kwoty, które zaproponowali oferenci są znacznie wyższe niż kwota jaką na remont chce przeznaczyć zakopiański Urząd Miasta, który zarezerwował na ten cel 33,8 mln zł brutto. W najbliższych dnia zapadnie więc decyzja, czy przetarg zostanie powtórzony.

pk/ zdj. Barbara Hadowska
najnowsze informacje
komentarze
Władek18:53, 12 marca 2019
Szkoda że był słaby Halny bo pomógłby szybko posprzątać i było by taniej dla nas .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij