Piątek, 30 lipiec 2021, Imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
22°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
03.05.2019, 20:41 | czytano: 2383

Stanisław Aniołkowski triumfuje w orawskim etapie KWK (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

Stanisław Aniołkowski (CCC Development) wygrał w orawskiej Jabłonce 3. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Liderem klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka pozostał Holender Marijn van der Berg (Metex-TKH).

W piątkowe popołudnie peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów zawitał na Rynek w Oświęcimiu, skąd wystartował na 111-kilometrową trasę do Jabłonki. Pogoda nie rozpieszczała – było mokro, zimno i wietrznie – zatem krótki dystans dla zawodników był sporą zaletą. W drodze na Orawę na kolarzy czekała jedna lotna premia LOTTO w Makowie Podhalańskim (61km) oraz trzy górskie premie Małopolska: w Łękawicy (45km), Grzechyni (73km) oraz na Przełęczy Krowiarki (91km).

Po kilku kilometrach na prowadzenie wysunęła się 10-osobowa grupa, która stopniowo zaczęła zyskiwać przewagę nad resztą stawki.

Do odjazdu załapali się tym razem: Bartosz Rudyk (Reprezentacja Polski), Tomas Barta (Reprezentacja Czech), Valentin Gotzinger (Reprezentacja Austrii), Poul Rudolph (Reprezentacja Niemiec), Florian Gamper (Tirol KTM), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), David Dekker i Tim Marsman (Metec-TKH), Adam Kuś (Hurom BDC Development) oraz Samuele Zambelli (Team Iseo Serrature Rime Carnovali).

Zziębniętym i przemoczonym zawodnikom mocno w kość dał na koniec ostatni z podjazdów, wiodący pod Przełęcz Krowiarki. Ostatecznie o kolejności na mecie zadecydował finisz z prowadzącej, około 30-osobowej grupy. Najszybszy na kresce okazał się Stanisław Aniołkowski (CCC Development), wyprzedzając Nicolę Venchiaruttiego (Cyclingteam Friuli ASD) oraz Stefana Kolba (Reprezentacja Austrii).

Karpacki Wyścig Kurierów 2019 – 3. etap: Oświęcim – Jabłonka, 111,2 km
Zwycięzca etapu: Stanisław Aniołkowski (CCC Development)
Lider klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka: Marijn van der Berg (Metec-TKH)
Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Nicolas Dalla Valle (Triol KTM)
Lider klasyfikacji sprinterskiej LOTTO: Tomas Barta (Reprezentacja Czech)
Lider klasyfikacji górskiej Małopolska: Gijs Leemreize (Sensa-KvK)
Lider klasyfikacji awansujących Eustream: Jaka Primozic (Cycling Team Kranji)
Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Marijn van der Berg (Metec-TKH)
Lider klasyfikacji drużynowej Visegrad Fund: Cyclignteam Friuli ASD

źródło: carpathianrace.eu, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij