Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Rabka Zdrój i okolice
Clear
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 39
Clear
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 39
Clear
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 39
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Clear
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 39
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 39
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.05.2019, 10:51 | czytano: 1942

Deszczowy Rajd Doliną Dunajca (zdjęcia)

W piątek 3 maja Krościenko nad Dunajcem zamieniło się w stolicę kolarzy. A to za sprawą drugiej edycji Rajdu Doliną Dunajca. Na starcie, mimo padającego ulewnego deszczu stanęło 166 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Trasa rajdu liczyła 95 kilometrów, wiodła malowniczą Doliną Dunajca i gwarantowała zapierające dech w piersiach widoki. Kolarze przejechali koło Jeziora Czorsztyńskiego, pokonali również 49 ostrych zakrętów na Przełęczy Knurowskiej. Organizatorzy, podobnie jak w zeszłym roku dla bardziej ambitnych, lubiących rywalizację zawodników przygotowali cztery odcinki challenge, które znajdowały się w Czorsztynie, Kacwinie, Dursztynie oraz na podjeździe na Przełęcz Knurowską. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz puchary.

Nim kolarze wyruszyli na trasę, z racji przypadającego Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Starterem rajdu był wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

Zaraz potem na trasę wytyczoną na ścieżce pieszo-rowerowej koło Amfiteatru Pod Wierzbą wyruszyli młodsi zawodnicy. Kolarzy dopingowali licznie zgromadzeni na trasie rodzice oraz koledzy. Rywalizacja najmłodszych odbyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najlepsi zawodnicy z każdej grupy wiekowej dostawali trofea sportowe i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorem wydarzenia była firma Tatra Cycling Events prowadzona przez Cezarego Szafrańca. Patronatem honorowym Rajd objęli poseł na Sejm RP Anna Paluch, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski  oraz wójt gminy Krościenko Jan Dyda.

wb/

 
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij