Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.05.2019, 11:54 | czytano: 3749

Wieloletni proboszcz parafii w Lipnicy Małej zmarł podczas wycieczki

Arch. Podhale24.pl

Ksiądz kanonik Adam Leśniak, wieloletni proboszcz parafii św. Stefana w Lipnicy Małej, zmarł nagle podczas pielgrzymki na Węgry. Termin pogrzebu uzależniony jest od spraw proceduralnych związanych ze sprowadzeniem ciała do Polski - poinformowała parafia.

Jak czytamy na stronie internetowej parafii w Lipnicy Małej, ksiądz Leśniak do Lipnicy Małej przybył w 1992 r.. Proboszczem parafii był 26 lat. Obok pracy duszpasterskiej troszczył się o upiększanie świątyni wznoszonej przez mieszkańców wsi od lat 30. XX w. W 2016 r. doprowadził do konsekracji kościoła pod wezwaniem króla węgierskiego św. Stefana. Od 2017 r. po przejściu na emeryturę pozostawał rezydentem w tutejszej parafii.

Zmarł nagle podczas pielgrzymki na Węgry śladami św. Stefana, patrona małolipnickiej wspólnoty, w setną rocznicę erygowania parafii.oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
adam09:17, 12 maja 2019
Wieczny odpoczynek racz mu dac panie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij