Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
14.05.2019, 16:39 | czytano: 2010

Małopolska Joy Ride Festiwal 2019

W najbliższy weekend (17-19 maja) w Kluszkowcach odbędzie się Joy Ride Festiwal.

Prawie dziesięć tysięcy zawodników i miłośników rowerowego szaleństwa w jednym miejscu, 8 niezwykle emocjonujących dyscyplin, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród startujących, a także liczne atrakcje w rowerowym miasteczku – na to wszystko mogą liczyć uczestnicy i kibice, którzy odwiedzą w ten weekend Kluszkowce.

Wśród zróżnicowanych dyscyplin rowerowych będzie można podziwiać:

 Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami,
 Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów,
 Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną,
 BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji,
 Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
 Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów,
 Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

Dla amatorów turystyki rowerowej zostaną zorganizowane szosowo-szutrowe wycieczki trasami VeloMałopolska.

Na Małopolska Joy Ride Festiwal nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku w trakcie trzydniowego rowerowego święta zostanie rozegrany kids race, czyli zawody dla dzieci do 13 roku życia! Trasa przygotowana przez organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie będzie czekać nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci i to również tych najmłodszych, jak i rodziców.

W strefie Małopolski na dzieci będzie czekać również szkoła bezpiecznej jazdy, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przez zabawę będą uczyć dzieciaki prawidłowej jazdy na rowerze.

Poza niepowtarzalnym klimatem oraz niezwykle widowiskową rywalizacją sportową w 8 różnych dyscyplinach organizatorzy przygotowali targi, na których wystawi się 60 firm z branży. Na stoiskach wielbiciele jednośladów znajdą rowery, kaski, odzież sportową, nowinki technologiczne, czyli wszystko to, co niezbędne, by w pełni cieszyć się sezonem rowerowym.

Na festiwalu, najlepsze firmy udostępniają także ponad 200 rowerów do testów! To doskonała okazja, by na miejscu nie tylko wypróbować kilka z nich, ale także uzyskać wszelkie interesujące nas informacje na temat danego jednośladu. Na miejscu będzie można wziąć udział także w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy na rowerze górskim.

Źródło. UMWM, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas