Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Zakopane i okolice
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71
Rain
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.05.2019, 16:39 | czytano: 1384

Małopolska Joy Ride Festiwal 2019

W najbliższy weekend (17-19 maja) w Kluszkowcach odbędzie się Joy Ride Festiwal.

Prawie dziesięć tysięcy zawodników i miłośników rowerowego szaleństwa w jednym miejscu, 8 niezwykle emocjonujących dyscyplin, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród startujących, a także liczne atrakcje w rowerowym miasteczku – na to wszystko mogą liczyć uczestnicy i kibice, którzy odwiedzą w ten weekend Kluszkowce.

Wśród zróżnicowanych dyscyplin rowerowych będzie można podziwiać:

 Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami,
 Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów,
 Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną,
 BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji,
 Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
 Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów,
 Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

Dla amatorów turystyki rowerowej zostaną zorganizowane szosowo-szutrowe wycieczki trasami VeloMałopolska.

Na Małopolska Joy Ride Festiwal nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku w trakcie trzydniowego rowerowego święta zostanie rozegrany kids race, czyli zawody dla dzieci do 13 roku życia! Trasa przygotowana przez organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie będzie czekać nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci i to również tych najmłodszych, jak i rodziców.

W strefie Małopolski na dzieci będzie czekać również szkoła bezpiecznej jazdy, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przez zabawę będą uczyć dzieciaki prawidłowej jazdy na rowerze.

Poza niepowtarzalnym klimatem oraz niezwykle widowiskową rywalizacją sportową w 8 różnych dyscyplinach organizatorzy przygotowali targi, na których wystawi się 60 firm z branży. Na stoiskach wielbiciele jednośladów znajdą rowery, kaski, odzież sportową, nowinki technologiczne, czyli wszystko to, co niezbędne, by w pełni cieszyć się sezonem rowerowym.

Na festiwalu, najlepsze firmy udostępniają także ponad 200 rowerów do testów! To doskonała okazja, by na miejscu nie tylko wypróbować kilka z nich, ale także uzyskać wszelkie interesujące nas informacje na temat danego jednośladu. Na miejscu będzie można wziąć udział także w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy na rowerze górskim.

Źródło. UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij