Rogoźnik: uroczystości parafialne z kardynałem Stanisławem Dziwiszem - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka
Rain
12°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
20.05.2009, 11:01 | czytano: 898

Rogoźnik: uroczystości parafialne z kardynałem Stanisławem Dziwiszem

Parafia w Rogoźniku obchodził 50 rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła parafialnego. Z tej okazji do Rogoźnika przybył JE ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski.

www.rogoznik.bnx.pl
www.rogoznik.bnx.pl
Kardynała powitali na początku Rogoźnika ks. proboszcz Andrzej Bukalski oraz sołtys Kazimierz Zubek. Następnie w asyście banderii konnej oraz muzyki góralskiej przejechał przez pięknie udekorowaną wieś dorożką. W trakcie uroczystej sumy odpustowej, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz - młodzież otrzymała sakrament bierzmowania. Pod koniec mszy świętej została poświęcona tablica upamiętniająca to wydarzenie.

Parafia witała nie tylko 76. kolejnego Ordynariusza Archidiecezji Krakowskiej , ale także osobistego sekretarza - Sługi Bożego Jana Pawła II. Ludność Podhala w tym również i Parafia w Rogoźniku ma nadal wielki szacunek dla tak wielkiego Papieża. Tym bardziej, że pewne daty z życia naszego Rodaka pokrywają się z początkami naszej wspólnoty parafialnej:
- w 1958 r. ks. Karol Wojtyła otrzymał sakrę biskupią - w tym samym roku rozpoczęła się budowa naszego kościoła parafialnego,
- w 1964 r. bp Karol Wojtyła otrzymuje godność kardynalską - w tym też roku zostaje zakończona budowa naszej świątyni.
- w 1965 r. zostaje zakończony Sobór Watykański II, w obradach którego brał udział kardynał Wojtyła. Rok ten to również rok konsekracji naszego kościoła.

Ta zbieżność dat sprawia, że osoba naszego umiłowanego Ojca Świętego jest nam jeszcze bardziej bliska.

Po odprawieniu uroczystej mszy św. ks. kardynał udał się do Starego Bystrego, aby nadać imię św. Patronów dwóm szkołom katolickim - Szkole Podstawowej - Św.Andrzeja Boboli, a Gimnazjum Św.Stanisława Bpa i męczennika. Z tej okazji podczas mszy św. zostały poświęcone nowe sztandary szkolne.

Sołtys Kazimierz Zubek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
A.S.14:19, 21 maja 2009
Mała nieścisłość- bp Karol Wojtyła w 1964 r zostaje arcybiskupem, a kapelusz kardynalski otrzymuje w 1967roku.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas