Ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Dziś prezentujemy "Metalówkę". Zapraszamy inne - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
13°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
20.05.2009, 11:04 | czytano: 2340

Ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Dziś prezentujemy "Metalówkę". Zapraszamy inne

W Zespole Szkół Technicznych w Nowym Targu rozpoczął się nabór uczniów na nowy rok szkolny 2009/2010. Szkoła ma do zaoferowania 390 miejsc w klasach technikum i zasadniczej szkole zawodowej.

W ramach technikum oprócz zawodów z długoletnią tradycją (technik budownictwa, technik elektryk, technik mechanik) powstały dwa nowe kierunki: technik drogownictwa i technik pojazdów samochodowych. W szkole zasadniczej propozycja dotyczy m.in. takich zawodów jak: elektromechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, murarz, stolarz, piekarz, cukiernik, cieśla, kucharz małej gastronomii, sprzedawca i wielu innych.

Powstanie nowych kierunków związane jest z modernizacją bazy ZST. Obecnie, rozpoczął się przetarg na „Przebudowę dachu wraz z termomodernizacją, rozbudowę sal w Zespole Szkół Technicznych im. St. Staszica w Nowym Targu”. Gruntownej przebudowie podlegać będę przede wszystkim budynki i sale warsztatów szkolnych. Szkoła duże nadzieje pokłada również w stworzoną dzięki staraniom władz Powiatu Nowotarskiego „Południowomałopolską sieć edukacji zawodowej". Celem przedsięwzięcia jest stworzenie zintegrowanej sieci szkolnictwa zawodowego i ustawicznego, obejmującej tereny południowej Małopolski (powiat: nowosądecki, gorlicki, limanowski, nowotarski, tatrzański i miasto Nowy Sącz). Starostwa wspólnie aplikują o 18 milionów złotych, które mogą pozyskać w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te pozwolą na modernizację i doposażenie warsztatów ZST w sprzęt techniczno-dydaktyczny w diagnostyce samochodowej (stacja kontroli pojazdów, diagnostyka silników), budownictwie ogólnym i drogowym (pracownie miernicze, laboratoryjne i projektowe) oraz automatyce przemysłowej (obrabiarki CNC, mechatronika).

Źródło: ZST w Nowym Targu

Zapraszamy też inne szkoły ponadgimnazjalne z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego do bezpłatnej prezentacji na łamach portalu Podhale24.pl. Zdjęcia, ofertę szkoły i informacje o warunkach nauczania i perspektywach, prosimy przesyłać na adres redakcja@podhale24.pl.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
emot14:38, 20 maja 2009
Przebudowę dachu wraz z termomodernizacją, rozbudowę sal w Zespole Szkół Technicznych im. St. Staszica w Nowym Targu
przetarg hehe 4 lata temu uczniowie w ramach zajeć na warsztatach remontowali szkołe, i szybciej niż ekipa 'fachowców' w zeszłym roku na przykład.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas