Małopolska ma swój pomysł na monetę Euro - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
20.05.2009, 19:20 | czytano: 1104

Małopolska ma swój pomysł na monetę Euro

Projekt Pauliny Muchy (fotografia w galerii) zwyciężył konkurs plastycznym pt. "Wymyśl Małopolskie Euro", ogłoszonym przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Co ważne dla Podhala, wyróżnienie w konkursie zdobył też projekt Sylwii Dybich - jedyny wśród nagrodzonych przedstawiający symbole związane z naszym regionem.

Urząd Marszałkowski w Krakowie
Urząd Marszałkowski w Krakowie
Ideą konkursu, jak informuje Urząd Marszałkowski w Krakowie, było stworzenie projektu monety Euro związanej z Małopolską. Rozstrzygnięcie konkursu w drodze plebiscytu odbyło się podczas Festynu "Dzień Europy" na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem w Krakowie.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jaro14:13, 27 maja 2009
Przepraszam jo ale jakoś mi umknął twój komentarz.Podpisuję się pod tym obiema rękami:)
Widzisz jakich mamy idiotów decydentów...
jo21:36, 22 maja 2009
DO ABC ciekawe czemu ztego dobrobytu iprestiżu słowasy uciekają do polski jedz na słowacje i zobasz przeciętny zarobek to 500 euro chleb kosztuje 2 euro litr paliw prawie 4 euroto tak jak by przy obecnych cenach w polsce zarabizć 500 zł.Ja olewam taki prestiż i dobrobyt.
jo21:25, 22 maja 2009
Niedawno nasz rząd interweniował w uni w sprawie wybicia okazyjnych medalionów gdzie każdy kraj miał wybite swoje logo np.Anglia pałac królewski Francja swoją wieże itp.Ana polskiej był bosy pastuszek icztery gąski koło niego tak nas widzi europa a my sami chcemy mieć na monecie bace szkoda że nie BARANA.Małopolska to nie tylko górale barany i XVIII wiek,ludzie walnijcie sie w czoło co za IDIOTA wybrał taki projekt.A wogule to PRECZ Z EURO.
do Cudoka10:11, 22 maja 2009
Hej CUDOK tak dobrego komentarza dawno nie czytałem.Trzeba jednak dodać że twór jakim jest UE jest gorszy od komunizmu w ZSRR bo tam Stalina nie interesowało ile kto ma kur a ile krów planuje w tym roku zjeść.
Unia europejska jest gorsza niż Rosja stalinowska (wyłączając zbrodnie) a jeżeli ktoś nie widzi zagrożenia tylko widzi to, że rolnicy mają jakieś marne dopłaty(w zachodnich krajach unii rolnicy dostają o wiele więcej) to jest naiwny i zmanipulowany.
Cudok07:43, 22 maja 2009
Te! ABC z tą Irlandią Białorusi nie myl!!!! POpatrz co nam zostało z tej wolności i kto nią steruje.... Od Związku Radzickiego i Unii Europejskiej w wydaniu Lisbońskim zachowaj nas Panie....
A tym POmylonym daj Opamiętanie, niech zaczną myśleć jak ludzie a nie Powtarzać zaklęcia jak @....
do abc06:33, 22 maja 2009
No to zobaczymy jak będą zmieniać funty na euro...
stuknij się w główkę.Nigdy tego nie zrobią.Unia jednoczy tak owszem ale tych co mają najwięcej a my zawsze będziemy na boku.Widzisz jak na zmianie waluty wyszła Słowacja?Kraj pada na łeb.Pewnie powiesz że to przez brak euro w Polsce...
abc23:44, 21 maja 2009
Euro ma jednoczyć i nie dzielić ! Wspolna waluta ułatwia podróże, upraszcza kontakty gospodarcze. Jest synonimem rozwoju, prestizu i dobrobytu Euro-sceptykom proponuję wybór innego kraju na reszte zycia-moze np. Białoruś? Suwerenny kraj i waluta. p.s. Dania, UK czy Szwecja waluty nie zmienią gdyż sa egoistyczne - w obliczu wielkiego kryzysu jak w Islandii bedą to robić bardzo pospiesznie.
jaro20:48, 21 maja 2009
Po co nam euro?Skoro Dania czy Wielka Brytania go nie chcą to po co nam jest potrzebne?Kryzys zawitał tam gdzie jest euro.U nas kryzysu nie ma albo jest odczuwalny w niewielkim stopniu.Firmy jednak pod przykrywką kryzysu obcinają ludziom pensje a nawet zwalniają.A jeśli chodzi o suwerenność to największym zagrożeniem jest dla nas traktat lizboński.Śmiać mi się chce jak ktoś obraża prezydenta bo go nie chce podpisać.Gdyby jeden z drugim przeczytał ten idiotyczny traktat to zrozumiałby dlaczego Kaczyński jest mu przeciwny
A czy wiecie że Niemcy nie podpisały, Holandia i Francja również nie a w Irlandii chcą zrobić jeszcze jedno referendum by na siłę go wprowadzić?
Troszkę myślenia się przyda drodzy rodacy
fazi19:07, 21 maja 2009
koszmarny projekt o ile to można nazwać wogóle projektem. Kto go wykonał uczniowie na pracach ręcznych
jakob07:37, 21 maja 2009
PO co zachwycać się tym Ojro, kiedy Anglia, Dania i wiele innych krajów zyją bez tego i się nie POdniecają!!!!
defensor23:51, 20 maja 2009
ZŁOTY MA 85 LAT ! JEST MONETĄ NARODOWĄ POLSKĄ I ŚWIADCZY O NASZEJ SUWERENNOŚCI ! PRECZ Z EURO, PRECZ ZE ZDRADĄ !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas