Wtorek, 22 październik 2019, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Szczawnica i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
10.07.2019, 13:51 | czytano: 980

Festyn "Lato w Hubie" pełen słońca i dobrej zabawy

zdj. organizatora

W przepięknej scenerii pól i pagórków sołectwa Huba odbył się coroczny festyn „Lato w Hubie”. Impreza ta organizowana przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Maniowach, Wójta Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń oraz OSP w Hubie obfitowała zarówno w gości, jak również wiele atrakcji.

Na przybyłych gości czekały kulinarne smakołyki, którymi gospodynie Huby częstowały każdego, kto miał ochotę popróbować miejscowych oscypków, czy kołocy. Na młodszych, którzy od lokalnej kuchni wolą łakocie czekał Miś Pieninek, który ochoczo rozdawał cukierki. Zresztą z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy zorganizowano strefę animacji oraz gier podczas, których dzieci oraz młodzież pochwyciła skakanki, hula hop oraz inne sprzęty w dłoń i żwawo wzięła udział w zabawie.

Na starszych czekały atrakcje w postaci występów regionalnych m.in. muzyka zespołu „Lubań” z Kluszkowiec, występ Zespołu „Małe Pieniny” z Krościenka n/D czy Grupa Śpiewacza Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich. Głosy flisaków rozbrzmiewały oraz niosły się głośnym echem po całym sołectwie. Na scenie rozbrzmiały także aranżacje muzyczne w wykonaniu zespołu Kudłata Strona Muzyki oraz folkowe nuty, których pięknym dopełnieniem był dźwięk rozbrzmiewających cymbał. Festyn zakończył się wielogodzinną zabawą, która odbyła się w remizie wśród skocznych kawałków prezentowanych przez GóralShow.

Podczas festynu Zbigniew Konopka w imieniu Gminy Soleczniki w Litwie złożył na ręce Prezesa OSP Krzysztofa Gołdyna oraz Przewodniczącej KGW Krystyny Bednarczyk serdeczne podziękowania oraz obraz za okazaną pomoc w postaci przekazanych środków czystości, przyborów szkolnych oraz odzieży.

Na festynie obecny byli m.in. Anna Paluch Poseł na Sejm RP, Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Krzysztof Górecki Zastępca Wójta Gminy, Agata Jasińska Sekretarz Gminy, radni gminni a także mieszkańcy sołectw Gminy Czorsztyn.
Festyn, jak co roku stanowił przykład współpracy między samorządem a lokalną społecznością co gwarantuje serdeczną atmosferę oraz dobrą zabawę.

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij