Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Nowy Targ i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clear
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clear
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clear
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
10.07.2019, 14:29 | czytano: 1227

Kolarski Puchar Podhala dla Marcina Węgrzyna (zdjęcia)

zdj. organizatora

Jazdą indywidualną na czas, o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, zakończył się tegoroczny cykl amatorskich zawodów kolarskich Podhale Tour. Ponad stu uczestników zmagało się z górzystą 33 kilometrową trasą biegnącą ze Spytkowic przez Jordanów do Sidziny, skąd powrót na metę tą samą drogą.

Walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Adamem Wójcikiem IN MOGILANY CYCLING TEAM, a Markiem Wojnarowskim 72D ROWMIX JAVA TEAM, ostatecznie o 5 sekund wygrał ten pierwszy i zdobył Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Jednak zwycięstwo w całym pięcioetapowym cyklu Podhale Tour, doskonałą jazdą, zapewnił sobie cichy faworyt, Marcin Węgrzyn SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE , który po wielu latach startów zasłużenie zdobył upragniony kolarski Puchar Podhala. Tuż za nim z dziewięciosekundową zaledwie stratą uplasował się Marek Wojnarowski a trzecie miejsce wywalczył Kamil Mieszczak. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Sikora HI FIVE POLSKA przed Agatą Miękinią LECH-POL 4X4 TEAM oraz Anną Podgórską. Bardzo duże emocje wzbudziła rywalizacja w klasyfikacji drużynowej gdzie zdecydowanie zwyciężył NOWOTARSKI KLUB KOLARSKI wyprzedzając kolejną drużynę z nowego Targu SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE oraz 72D ROWMIX JAVA TEAM. Wśród pięćdziesięciu sklasyfikowanych drużyn, dziesiąte miejsce zdobyło Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice – główny organizator Podhale Tour. Dekoracji najlepszych zawodników i drużyn dokonali samorządowcy Gminy Spytkowice na czele z wójtem Ryszardem Papankiem oraz przedstawiciele TC Orzeł Spytkowice.

Wraz z zakończeniem rywalizacji dorosłych uczestników, zakończyły się również zawody rowerowe Mini Podhale Tour, o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, w których uczestniczyło prawie sto pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców z Podhala i okolic. Najlepsi w swych kategoriach wiekowych, oprócz trofeów sportowych otrzymali z rąk Prezes BS w Rabie Wyżnej Haliny Szewczyk, atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zdjęcia, wyniki, filmy na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Żegnamy się z tą imprezą, pierwsze zawody Podhale Tour odbyły się w 2011 roku a w ciągu kolejnych dziewięciu lat na podhalańskich drogach przeprowadzono trzydzieści sześć wyścigów. Wielkie uznanie dla uczestników za starty w tych bardzo wymagających zawodach i czystą , sportową rywalizację.

Organizatorzy Podhale Tour dziękują na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przygotować, sfinansować i przeprowadzić to przedsięwzięcie.

Stanisław Kowalcze, zdj. w galerii poniżej - Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
lb08:22, 11 lipca 2019
gratki Marcin!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij