Niedziela, 19 styczeń 2020, Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
29.07.2019, 13:41 | czytano: 2094

Szkolenia z pierwszej pomocy w Nowym Targu

W ramach, które uzyskało dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Nowym Targu, w sierpniu rozpocznie cię cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla mieszkańców w formie 3-4 godzinnych zajęć teoretyczno – praktycznych realizowanych przez członków Grupy Podhalańskiej GOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Łącznie przewiduje się zrealizuję 10 zajęć każde dla grup maks. 20 osobowych łącznie ok. 200 osób. Na koniec szkolenia przewiduje się wydanie certyfikatu z szkolenia oraz wyposażenie uczestników w apteczki pierwszej pomocy i podręczniki z zasadami udzielania pierwszej pomocy.Dodatkowo realizowany będzie Zakup urządzeń AED które będą zlokalizowane na obiektach miejskich tj.:
1. Urząd Miasta Nowy Targ,
2. Ratusz,
3. Miejska Hala Lodowa,
4. Miejski Ośrodek Kultury,
5. Stadion Miejski,
6. Miejska Hala sportowa Gorce,
7. Pływalnia Miejska – łącznie 7 urządzeń.

Szkolenia z pierwszej pomocy realizowane jest z wykorzystaniem AED.

Szczegóły na www.osp.nowytarg.pl.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
maverick10:03, 2 sierpnia 2019
Podręcznik do udzielania pierwszej pomocy wiele nie da. To powinny być regularne lekcje i ćwieczenia w szkołach (np. zamiast jednej z dwóch lekcji tygodniowo WOS czy przedsiębiorczości), albo np. podniesienie wieku uprawniającego do robienia prawa jazdy na np. 23 lata i zrobienie wyjątku dla osiemnastolatków, którzy mają potwierdzoną, rzetelnie opanowaną umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Czterogodzinne kursy jedynie mogą spopularyzować ten problem, co samo w sobie również jest potrzebne, ale to tak jakby pozbywać się 1,5 raza cięższego od powietrza dwutlenku węgla z pomieszczenia w piwnicy otwierając małe okienko pod sufitem tego pomieszczenia.
pomoc13:55, 29 lipca 2019
super! wszyscy powinni mieć pojęcie jak udzielić pomocy osobie np. po udarze- leżącej . Nie przechodzić obojętnie obok kogoś , kiedy ten ktoś potrzebuje pomocy , dotyczy to młodych ludzi tych z boku patrzących
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij