Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
21°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
05.08.2019, 22:31 | czytano: 2479

Marsz Polaków i Polonii - Auschwitz 14 sierpnia

zdj. nadesłane

14 sierpnia w Oświęcimiu zorganizowany zostanie Marsz Polaków i Polonii, w 78 rocznicę zamordowania przez Niemców św. Maksymiliana Marie Kolbego. Grupa Podhalan zrzeszona pod hasłem "Podhale pamięta" podjęła się przeprowadzenia kampanii informacyjnej.

Ulotki i materiały dotyczące marszu i jego patrona rozprowadzane są m. in. w Zakopanem, Nowym Targu, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy.

- Do akcji włączyło się kilkadziesiąt parafii. W miniona niedzielę udało się nam wręczyć zaproszenie na marsz, przebywającemu w Nowym Targu prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Ufamy, że pan prezydent skorzysta z zaproszenia i razem z Polakami i Polonią wyruszy w marszu biało-czerwonych flag 14 sierpnia do KL Auschwitz - mówi jeden z inicjatorów akcji.


W przekazanym nam zaproszeniu na marsz, czytamy: "Historia jest nauczycielką życia. Pamiętajmy, że Podhale zachowało się jak trzeba - przykładem niech będzie Augustyn Suski, założyciel Konfederacji Tatrzańskiej, wysłany do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, gdzie zmarł z wycieńczenia. Za swoją postawę i miłość do Ojczyzny niejeden Podhalanin przelał krew i oddał życie w obozie koncentracyjnym."

s/
najnowsze informacje
komentarze
Wspaniała młodzież Podhala :)00:45, 6 sierpnia 2019
Dziewczyny jesteście WIELKIE!!!
Dziękuję za to co robicie dla POLSKI
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij