Poniedziałek, 09 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
11.08.2019, 15:09 | czytano: 551

ETNO - głosy na zakończenie Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak

W szczawnickim kościele pw. Św. Wojciecha miał miejsce niezwykły koncert. Swoje siły połączyły Kapela Jaśka Kubika z Krościenka, Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego, Zespół Hajduki z Łapsz Wyżnych oraz Zespół Cracow Singers. Było to ostatnie muzyczne spotkanie w ramach szczawnickiego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami.

Licznie zgromadzonych w świątyni melomanów przywitał Jasiek Kubik specjalnym sygnałem zagranym na góralskiej trombicie. W repertuarze koncertu znalazły się pieśni z regionu Pieniny oraz polskiego Spisza. Całości dopełniły dwa wiersze Michała Słowika-Dzwona i Andrzeja Dziedziny-Wiwra.

Przed koncertem artyści zrzeszeni w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych organizowali warsztaty m.in. malowania na szkle, decupage-u , szydełkowania oraz wykonywania kolorowych witraży.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak. Patronatem honorowym Festiwal objął biskup tarnowski Andrzej Jeż, starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

wb pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij