Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.08.2019, 14:12 | czytano: 607

Festiwal pamięci prof. Anny Kościelniak

Fot. Piotr Kuczaj

Za nami letnia odsłona Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak, poświęconego pochodzącej z Ponic wybitnej śpiewaczce operowej, pedagog i sopranistce, prof. Annie Kościelniak (1927 – 2015).

Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest ks. adt dr hab. Paweł Sobierajski, ostatni dyplomant Maestry, przyjaciel i kontynuator jej dzieła pedagogicznego w katowickiej Akademii Muzycznej. W ramach festiwalu w Rabce-Zdroju odbyły się dwa koncerty. Pierwszy, 15 sierpnia w kościele św. Teresy, nosił tytuł "Sancta Maria, Ora Pro Nobis". Drugi pt. "Vivat Pan Moniuszko" miał miejsce dzień później w amfiteatrze. Oba poprowadził ks. Paweł Sobierajski, który przypomniał zebranym postać prof. Anny Kościelniak, jej życiorys i dokonania. - Zadbajmy o to, by ocalić od zapomnienia jej dorobek, ją samą, bo to wszystko zaczęło się w Rabce-Zdroju - podkreślał. Słowa podziękowania skierował do proboszcza parafii św. Teresy ks. Dariusza Paculi, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanny Lelek i burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra, dzięki którym, jak mówił, festiwal doszedł do skutku, a pamięć o wybitnej sopranistce z Ponic nie odchodzi w zapomnienie.

Podczas Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak w Rabce-Zdroju wystąpili: Justyna Bujak - sopran, Katarzyna Ćwiek - mezzosopran, ks. Paweł Sobierajski - tenor, Michał Janicki - baryton, Dawid Biwo - bas/baryton, Millena Malorny-Konopka - pianistka, chór Cantantes Angelicus pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak, Karolina Wieczorek - sopran, Piotr Brożek - tenor, Jakub Szmidt - bas oraz Koncertowa Orkiestra Dęta Power od Winds pod dyrekcją Klaudiusza Jani.

Koncerty odbywały się pod patronatem JM Rektora AM w Katowicach.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij