Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
27.08.2019, 08:40 | czytano: 4228

Dożynki w Trybszu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Na boisku sportowym w Trybszu zebrali się mieszkańcy gminy Łapsze Niżne, by wspólnie, podczas plenerowej mszy świętej podziękować za tegoroczne plony.

Po uroczystej mszy, starosta Marek Pawlica i starościna dożynek Renata Turkot przywitali tradycyjnie gospodarza gminy Łapsze Niżne wójta Jakuba Jamroza chlebem i solą.

9 sołectw zaprezentowało przepiękne i różnorodne wieńce dożynkowe, które zostały nagrodzone specjalnymi bonami.
Podczas dożynek zaprezentowały się orkiestry dęte z: Łapsz Wyżnych, Frydmana, Kacwina i Łapsz Niżnych oraz zespoły regionalne: Frankovcian z Frankowej oraz Hajduki z Łapsz Wyżnych. Jednym z punktów programu był jubileusz 15 –lecia zespołu „Trybskie Dzieci”, które otrzymały podziękowania i gratulacje od przybyłych gości.

Jak co roku nie zabrakło „zupy radnego” oraz przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Trybsza. Ogromnym wsparciem i pomocą byli wszyscy mieszkańcy sołectwa Trybsz, którzy chętnie zaangażowali się w organizację dożynek. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę przy muzyce zespołu WARASY i do zobaczenia za rok w Łapszach Wyżnych.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych, r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Miłek08:07, 28 sierpnia 2019
Potwierdzam, super imprezka. Organizacyjnie wszystko super, dzieciaki miały radochę, a i my, dorośli też się ubawiliśmy. Najważniejsze, że pogoda się udała. Było gites!! Brawo GOK i Trybszanie!!!
sami swoi17:18, 27 sierpnia 2019
Super impreza, gratulacje dla Mietka konferansjera. Widzę na zdjęciu, że Łapszanka w stroju spiskim, nareszcie. Bo przecież wy spiszacy jesteście, a nie górale. Pozdrawiam i do zobaczenia w Lapszach Wyznych.
znajomy12:07, 27 sierpnia 2019
Gratulacje Piotrek. Mega wysiłku włożyliście z Trybską OSP w organizację Dożynek. A i Bozia obdarzyła Trybszan piękną pogodą. Widać dobrzy ludzie tam mieszkają.
swok10:26, 27 sierpnia 2019
ciekawe gdzie w Łapszach Wyżnych zrobią te dożynki skoro nie ma tam nawet boiska sportowego. Chyba że na tym parkingu pod kościołem który już istnieje, ale Gmina chce go 'budować' (nie wiem czy od nowa czy jak) w ramach projektu "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie gminy Łapsze Niżne poprzez urządzenie miejsc spotkań i rekreacji dla mieszkańców i turystów"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij