Środa, 21 kwiecień 2021, Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
12°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 59
Clouds
12°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 64
Clouds
12°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
13.10.2019, 18:39 | czytano: 3218

Latawce nad Spiszem (duża galeria)

zdj. Joanna Dziubińska

Na polanie nad Łapszanką odbył się kolejny Rodzinny Piknik z Latawcem. Od lat impreza ta łączy mieszkańców dwóch sąsiadujących gmin: Łapsze Niżne i Czorsztyn. Jest to też okazja do zabawy i spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

W tym roku gospodarzem imprezy była gmina Łapsze Niżne, a temat przewodni brzmiał: „Podróż latawcem z Czarnogóry do Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”.

W zabawie i rywalizacji puszczania latawców wystartowało ponad 150 dzieci z całymi rodzinami. Pogoda była wymarzona: piękne jesienne słońce i lekki wietrzyk pomagały latawcom wzbić się pod samo niebo. Podczas trwania imprezy organizatorzy podkreślali podobieństwo krajobrazu, kultury i dziedzictwo łączące Czarnogórę i „Dziedzinę Dunajca”.

Konkurs był niezwykle emocjonujący, a jury w osobach: Akiko Miwa, Krystyna Milaniak i Katarzyna Dobrzyńska, miało nie lada wyzwanie w ocenie fantastycznych latawców. Zadaniem biorących udział w konkursie było porównanie jednego z trzech dziedzictw:
a) przyrodniczego: parki, rzeki, jeziora, góry, miejsce
b) kulturowego: zwyczaje, kuchnia, język/ gwara/, strój, legendy
c) historycznego: bohaterowie, wydarzenia

Tegoroczny piknik objęty został honorowym patronatem: Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Marcina Ruty - Konsula Honorowego Czarnogóry. Wielką atrakcją pikniku dla najmłodszych była wizyta konsula, który na Łapszankę przyleciał helikopterem.

Za rok imprezę organizuje gmina Czorsztyn.

jd/ zdj. Joanna Dziubińska
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij