Podziękowania dla druhów z OSP Maruszyna - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
12.11.2019, 17:36 | czytano: 4485

Podziękowania dla druhów z OSP Maruszyna

SZAFLARY. Wójt Rafał Szkaradziński podziękował strażakom-ochotnikom z Maruszyny za wzorową akcję udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku na autostradzie w Dąbrowie Górniczej. Grzegorz Bylina i Krzysztof Kowalczyk pomogli trójce poszkodowanych.

Fot. Urząd Gminy Szaflary
Fot. Urząd Gminy Szaflary
Cała sytuacja miała miejsce 20 lipca na autostradzie w Dąbrowie Górniczej. Druhowie z OSP Maruszyna wracali wieczorem ciężkim samochodem gaśniczym Tatra z firmy „OSINY”, która wykonywała nową zabudowę pożarniczą samochodu, kiedy to na przeciwnym pasie drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Druhowie bez chwili namysłu podjęli działania polegające na udzieleniu pierwszej pomocy trzem poszkodowanym osobom – dwóm dorosłym oraz dziecku. Mając na wyposażeniu zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 podtrzymali czynności życiowe u najbardziej poszkodowanego, do czasu przyjazdu JRG Dąbrowa Górnicza oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podczas działań druhowie wykazali się wzorową postawą i profesjonalizmem, co w znaczący sposób przyczyniło się do powrotu do zdrowia osób poszkodowanych.

Wójt pogratulował druhom wysokiego profesjonalizmu, zaangażowania i ogromnej pasji niesienia pomocy innym. Życzył im także bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Podziękowania nadesłał również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej st. kpt. mgr inż. Zbigniew Gnacik.

Źródło: UG Szaflary, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
AN17:46, 13 listopada 2019
BRAWO!!!
leming doskonały10:32, 13 listopada 2019
Wielki szacun
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas