20 lat undergroundu w Nowym Targu: festiwal na jubileusz - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
16.06.2009, 09:17 | czytano: 1409

20 lat undergroundu w Nowym Targu: festiwal na jubileusz

NOWY TARG. W dniach 26-27 czerwca w klubie Dudek odbędzie się Ferment Fest, festiwal z okazji 20-lecia sceny hard core i punk w Nowym Targu, którego organizatorem jest Towarzystwo Kultury Aktywnej "Ferment". Program imprezy na plakacie, a poniżej krótka historia.

Historia

W 1989 r. w Zakładowym Domu Kultury na Borze odbył się pierwszy koncert organizowany przez środowisko związane z rodzącą się wtedy w Polsce i Nowym Targu scenę niezależną HC/punk. Zagrał na nim miejscowy Psychotata – pierwszy w NT „poważny” (mający na swoim koncie kasetowe wydawnictwo) zespół punkowy. Rok później przyjechały już kapele spoza Podhala (śląskie Brudy) i z zagranicy: włoskie Contrasto. Zaczęły się nowe kontakty, koncerty, inicjatywy...

I tak, mimo generacyjnych zmian, trwa to do dziś. Przez następne 20 lat regularnie odbywały się tu koncerty, organizowane przez różnych ludzi, na których pojawiła się cała polska czołówka sceny niezależnej (Apatia, Włochaty, Inkwizycja, Ahimsa, Schizma, Świat Czarownic, Fate, Homomilitia, Post Regiment, Ewa Braun, Guernica Y Luno, Amen, Sunrise, Coalition, 1125 etc.) plus wiele gwiazd z zagranicy (Oi Polloi, Trottel, Dr. Green, Archbishop Kebab, Defiance, Burst, Good Clean Fun, Walls of Jerycho, No Reedeming Social Value, etc). Scenę z nimi dzieliły liczne nowotarskie zespoły, by wymienić tylko Psychotatę, Infamię, Arche, Huge, End of Silence, Odszukać Listopad, Naked Blade, Rise, Eden Farewell. Z tym środowiskiem związane były (lub są) inicjatywy w postaci wydawnictw: NNNW, TKA; stowarzyszeń: Śleboda, Ferment; akcji w rodzaju festiwali „Tama Tamie” w 1991 r., „Kibice Podhala Przeciwko Faszyzmowi” oraz „Gier Tych Dość” w 2007 r. i wiele pobocznych działań od wystaw plastycznych po rozgrywki softball.

W tym roku przypada jubileusz 20-lecia koncertowej (i nie tylko) aktywności w Nowym Targu. Z tej okazji Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment” organizuje 2-dniowy festiwal („Ferment Fest”), na którym wystąpią nowotarskie zespoły działające przez te 20 lat plus zaproszeni goście z Polski i zagranicy, którzy mieli okazję tu grać. Planujemy również wydanie składankowej płyty z nowotarskimi (ew. podhalańskimi) zespołami. oraz publikacji książkowej z wywiadami, artykułami, zdjęciami i koncertowym kalendarium dokumentującym 20 lat undergroundu w Nowym Targu. Nie wykluczamy innych działań w rodzaju wystaw, warsztatów, konferencji...
Wszystkich chętnych i zainteresowanych współpracą, pomocą, zabawą – ZAPRASZAMY!

TKA Ferment


Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
kaczor21:26, 28 czerwca 2009
off side byli najlepsi!!!
0
Szpahel16:25, 18 czerwca 2009
o, Git!
0
Krauli13:49, 17 czerwca 2009
HCNT !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas